Gerçek Haber Gazetesi Yazdı O Öğretmen Alındı

Öğretmen Gitti Okul Müdürü Velilere Gözdağı Vermeye mi Çalışıyor?

Özel Haber: Armağan ŞEN

18 Aralık tarihinde yeniden yayın hayatına başlayan ve yayınladığı haberler ile Aksaray medyasında farklılığı açıkça gösteren Gerçek Haber Gazetesinin yeniden yayına girdiği gün Armağan Şen imzalı özel haberinin Manşet olarak verdiği “Bunun Adını Siz Koyun” başlıklı haber sonrasında yetkililer harekete geçti.

Aksaray Merkez Cumhuriyet İlkokulu 2/F sınıf öğretmeninin öğrencilere yaptığı zorbalığı minik öğrenciler Gerçek Haber Gazetesi haber servisinden Armağan Şen’e anlatmış ve tüyler ürpertici iddialarda bulunan öğrenciler “O Öğretmeni İstemiyoruz” demişti. 18 Aralık 2023 Pazartesi günü Gerçek Haber Gazetesi tarafından manşet olarak verilen o haber sonrasında o öğretmen hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı. Görev aldığı okuldan ve sınıftan uzaklaştırılan öğretmen hakkında Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince adli soruşturma başlatılırken, Aksaray Valiliği’nin talimatları ile Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alparslan’ın bizzat tarafından idari soruşturma başlatıldı.

 

Okul Müdürü Gözdağı mı Veriyor?

Minik öğrencilere yönelik olarak “Seni Duvara Vura Vura Öldürürüm!!!” tehdidinde bulunan gözü dönmüş öğretmen Erkan Tulgar’ın görevden alınmasının ardından Cumhuriyet İlkokulu’nda haraketli günler yaşandı. 22 Aralık Cuma günü Okul Müdürü ile veliler arasında gerçekleşen toplantıda velilerin iddialarına göre Okul Müdürü Osman Görken tarafından “Biz okul yönetimi olarak konu hakkında çalışma başlatmıştık. Ama bazı veliler basına giderek Okulumuzun adını kirletmeye çalışmıştır” demesi bazı veliler tarafından üstü kapalı tehdit olarak algılandı.

 

Okul Müdürü Görkem’e Açık Çağrımız

Gerçek Haber Gazetesi ve Aksaray Son Dakika internet haber sitesi olarak açıkça çağrımız; “Sizin okulunuzun adı bir tane öğrencinin gözyaşına değmeyeceğini bilin. Haber servisimize konuşan öğrencilere ya da velilere yapacağınız olası mobbingde Gerçek Haber Gazetesi ve Aksaray Son Dakika internet haber sitesi olarak her zaman karşınızda olacağımızı kamuoyu adına hatırlatmak isteriz. Hiçbir öğrenciye hiçbir öğretmen bu denli gözü dönmüş şekilde tehditler savuramaz, darp edemez. Okulunuzun adını bu kadar çok düşünüyorsanız, olaylar size intikal ettiğinde gereğini yapmalıydınız. Sizin ahkâmlarınız bizlere sökmez bilin istedikç. Haber servisimiz olarak her zaman, her koşulda haklının ve mağdurun haykıran sesi olacağımızdan kimsenin zerre şüphesi olmasın”

 

Öğrencilerin ve Velilerin İfadeleri Alındı

Cumhuriyet İlkokulu 2/F Sınıfı öğretmeni gözü dönmüş Erkan Tulgar’ın eziyetlerine maruz kaldığı iddia edilen öğrencilerden K.E.K. ve E.A.’nın ifadeleri Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince ifadeleri alınırken, Gerçek Haber Gazetesi’ne durumu anlatan öğrenci velisi Nur Seda Aslan’ın da ifadesine başvuruldu. Aksaray Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatları sonucunda çok yönlü soruşturmanın sürdüğü öğrenilirken, öğretmen Erkan Tulgar’ın adli ceza alması bekleniyor.

 

MEM Alparslan Bizzat İlgileniyor

Gerçek Haber Gazetesi tarafından yayınlanan haberimizin ardından haberin yayınlandığı aynı gün bizzat okula giderek konu hakkında bilgi alan Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alparslan konu ile ilgili olarak idari soruşturma için deneyimli müfettişleri okula gönderdi. İl Milli Eğitim Müdürü Alparslan’ın bizzat kendisinin konu üzerinde durduğu haber servisimize gelen bilgiler arasında yer alırken, öte yandan öğrencilere “Seni Duvara Vura Vura Öldürürüm!!!” tehditlerinden bulunan gözü dönmüş öğretmen Erkan Tulgar görev yaptığı okul ve sınıftan uzaklaştırıldı. 18 Aralık Pazartesi gününden itibaren derslere girdirimeyen öğretmen Tulgar’ın idari soruşturmasının titizlikle sürdüğü öğrenildi. Gerçek Haber Gazetesi haber servisinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre öğretmen Tulgar’ın geçtiğimiz yılda soruşturma geçirdiği öğrenildi.

 

İşte 18 Aralık tarihinde Yayınladığımız haberin özeti; 18 Temmuz 2019 yılında psikolojik sorunları sonucunda başından silahla vurarak intihara teşebbüs eden ve halen hangi gerekçe ile öğretmenlik yapan Erkan Tulgar’ın nasıl öğretmenlik yapabildiği soru işareti bırakırken ve yetkililerin buna göz yummasına haber servisimiz olarak hayretle izliyoruz. Gerçek Haber Gazetesi olarak Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alparslan’ı ve Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz. Minik öğrencilerin Gerçek Haber Gazetesi haber servisinden Armağan Şen’e anlattığı iddialar yenilir yutulur değilken 2’inci sınıf öğrencilerine “Seni Duvara Vura Vura Öldürürüm” gibi tehditler yağdırdığı iddialar arasında yer alıyor.

“Öğretmen Omzuma Vuruyor”

Öğrencilerden K.E.K. yaşadığı olayları şu şekilde dile getiriyor; “Bazen öğretmen masayı kafana vura vura seni öldürürüm diyerek bağırıyor. Lan diyerek yanımıza gelerek bağırırken, seni duvara vura vura öldürürüm diyor. Okula gitmekten korkuyorum. Çünkü öğretmen omzuma vuruyor, beni ittiriyor. Bu nedenle okuldan soğuyorum. Buradan yetkililerin bu konuya sahip çıkarak o öğretmenin okuldan gitmesini istiyorum.”

“Sabah Okula Gitmek İstemiyorum”

Öğrencilerden E.A. ise sesi titreyerek; “Seni duvara vurarak öldürürüm diyerek bağırıyor. Beni öğretmen dövmedi ama bazı arkadaşlarımın yanına gelerek bağırıyor. Bizler yaramazlık yapmadığımız zaman senin kafana vurarak öldürürüm diyor. Artık öğretmenin okuldan gitmesini istiyorum. Öğretmen çok kötü biri olduğu için sabah okula kalktığımda gitmemek istiyorum” dedi.

“Çocuklara Kötü İthamlarda Bulunuyor”

Öğrenci velilerinden Nur Seda Aslan ise; “Geçen yıldan bu yana öğretmeni Cimer’e şikayet ediyorum. Çünkü çocuklarımız sürekli psikolojik şiddet uygularken, ders sırasında cep telefonu ile oyun oynadığı, çocuklara yönelik kötü ithamlarda bulunduğunu çocuklarımız bizlere söylüyor. Kızıma sen okumayı bilmiyorsun, neden okula geliyorsun diyerek sözel şiddette bulunuyor. Kızım okula gitmek istemiyor. Çocuklara sizin kafanızı vura vura öldürürüm diyerek şiddete meyilli olması son nokta oldu. Cimer’e, Aksaray Valiliğine defaten şikayette bulunduk. Soruşturma geçirdi ama sonuç ne oldu bilmiyoruz. 2019 yılında silahla intihar eden birisi nasıl öğretmenlik yapabiliyor.

Sınıf Anneliği Kalktı Ama Okulda Devam Ediyor!!!

Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar ile sınıf anneliğinin kaldırılmasına rağmen, Aksaray Merkezde bulunan Cumhuriyet İlkokulu 2/F sınıfında hâlâ sınıf anneliğinin sürdürüldüğü iddia edilirken, yine 15 Aralık Cuma günü sözde sınıf annesi tarafından öğrencilerin sınav yapıldığı iddiası konuşuluyor. Gerçek Haber Gazetesi haber servisi olarak Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alparslan’ı ve Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ederek, olayın çok yönlü araştırılması ve 2019 yılında silahla başında vurarak intihara teşebbüs eden o öğretmen Erkan Tıulgar’ın çocuklara sözel ve fiziki şiddetin daha da ileriye gitmeden gerekli tedbirlerin alınmasını bekliyoruz. Haber servisimiz olarak olayın takipçisi olacağız.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bu Şahıs Nasıl Öğretmenlik Yapıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?