Aksaray Merkez Cumhuriyet İlkokulu 2/F sınıf öğretmeninin öğrencilere yaptığı zorbalığı minik öğrenciler Gerçek Haber Gazetesi haber servisinden Armağan Şen’e anlattı. Tüyler ürpertici iddialarda bulunan öğrenciler “O Öğretmeni İstemiyoruz” dedi.

18 Temmuz 2019 yılında psikolojik sorunları sonucunda başından silahla vurarak intihara teşebbüs eden ve halen hangi gerekçe ile öğretmenlik yapan Erkan Tulgar’ın nasıl öğretmenlik yapabildiği soru işareti bırakırken ve yetkililerin buna göz yummasına haber servisimiz olarak hayretle izliyoruz. Gerçek Haber Gazetesi olarak Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alparslan’ı ve Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz.

 

Minik öğrencilerin Gerçek Haber Gazetesi haber servisinden Armağan Şen’e anlattığı iddialar yenilir yutulur değilken 2’inci sınıf öğrencilerine “Seni Duvara Vura Vura Öldürürüm” gibi tehditler yağdırdığı iddialar arasında yer alıyor.

 

“Öğretmen Omzuma Vuruyor”

Öğrencilerden K.E.K. yaşadığı olayları şu şekilde dile getiriyor; “Bazen öğretmen masayı kafana vura vura seni öldürürüm diyerek bağırıyor. Lan diyerek yanımıza gelerek bağırırken, seni duvara vura vura öldürürüm diyor. Okula gitmekten korkuyorum. Çünkü öğretmen omzuma vuruyor, beni ittiriyor. Bu nedenle okuldan soğuyorum. Buradan yetkililerin bu konuya sahip çıkarak o öğretmenin okuldan gitmesini istiyorum.”

 

“Sabah Okula Gitmek İstemiyorum”

Öğrencilerden E.A. ise sesi titreyerek; “Seni duvara vurarak öldürürüm diyerek bağırıyor. Beni öğretmen dövmedi ama bazı arkadaşlarımın yanına gelerek bağırıyor. Bizler yaramazlık yapmadığımız zaman senin kafana vurarak öldürürüm diyor. Artık öğretmenin okuldan gitmesini istiyorum. Öğretmen çok kötü biri olduğu için sabah okula kalktığımda gitmemek istiyorum” dedi.

 

“Çocuklara Kötü İthamlarda Bulunuyor”

Öğrenci velilerinden Nur Seda Aslan ise; “Geçen yıldan bu yana öğretmeni Cimer’e şikayet ediyorum. Çünkü çocuklarımız sürekli psikolojik şiddet uygularken, ders sırasında cep telefonu ile oyun oynadığı, çocuklara yönelik kötü ithamlarda bulunduğunu çocuklarımız bizlere söylüyor. Kızıma sen okumayı bilmiyorsun, neden okula geliyorsun diyerek sözel şiddette bulunuyor. Kızım okula gitmek istemiyor. Çocuklara sizin kafanızı vura vura öldürürüm diyerek şiddete meyilli olması son nokta oldu. Cimer’e, Aksaray Valiliğine defaten şikayette bulunduk. Soruşturma geçirdi ama sonuç ne oldu bilmiyoruz. 2019 yılında silahla intihar eden birisi nasıl öğretmenlik yapabiliyor.

Aksaray Valisi ve Milli Eğitim Müdürü artık bu olaya bir dur demeli. Bizler çocuklarımızı yoldan toplamıyoruz. Bu çocuklar geleceğin teminatı. Bu düşüncede olan bir öğretmen öğrenciye ne kazandırır. Bu olayın son bulmasını ve öğretmenin görevden el çektirilmesini bekliyoruz” dedi.

 

Sınıf Anneliği Kalktı Ama Okulda Devam Ediyor!!!

Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar ile sınıf anneliğinin kaldırılmasına rağmen, Aksaray Merkezde bulunan Cumhuriyet İlkokulu 2/F sınıfında hâlâ sınıf anneliğinin sürdürüldüğü iddia edilirken, yine 15 Aralık Cuma günü sözde sınıf annesi tarafından öğrencilerin sınav yapıldığı iddiası konuşuluyor. Gerçek Haber Gazetesi haber servisi olarak Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alparslan’ı ve Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ederek, olayın çok yönlü araştırılması ve 2019 yılında silahla başında vurarak intihara teşebbüs eden o öğretmen Erkan Tıulgar’ın çocuklara sözel ve fiziki şiddetin daha da ileriye gitmeden gerekli tedbirlerin alınmasını bekliyoruz. Haber servisimiz olarak olayın takipçisi olacağız.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Devletin 10 Ton Kömürü Kime Verildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?