Her yaptığımız haber sonrasında kendilerince bir açık arama ve bizi kötülemek için her türlü iftira vari sözlere yer vermeye çalışan beyinleri yettikçe de yorum yapmaktan vazgeçmeyen bazı düşünceler aslında kendi kendilerini açıkça ele veriyor. 
Geçtiğimiz hafta yayınladığımız ilimizde meydana gelen hırsızlık olaylarının ardından Bizlerde bunu haber olarak değerlendirerek halkın mağduriyetini dile getirdik.
Bizler bu haberi yaparken halkın çıkarlarını düşünerek Asayiş Şube Müdürünün ne derece başarısız olduğunu ifade ederek bu konuda gerekli çalışmaların bir an önce tamamlanmasını ve gerekli önlemlerin alınmasını kamu adına talepte bulunduk. 
Basın halkın çıkarları doğrultusunda yapılan ya da yapılması gereken olayları dile getiren kurumdur. Bunun aksi ise diğer sözde gazetecilerin yaptığı gibi halkla ilişkiler olur.
Ne yazık ki; bunun adına da onlar “Gazetecilik” derler. 
İlimizde yaşanan hırsızlık olayları da İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu’nun da dikkatini çekmiş ve Asayiş şube müdürü ile birlikte karakol amirlerini sert dille uyarmıştı. Bunu da geçtiğimiz hafta yayınladığımız haber ile dile getirdik. 
Kendisini gazeteci olarak göstermeye çalışan ve piyasada öyle anılmak isteyen bir şahsın 15 Eylül 2020 tarihinde yazmış olduğu Sözde köşe yazısında ” Yoksa Aksaray’ı Hırsızlar götürecek Korkarım” başlıklı yazısından sonra Asayiş Şube Müdürlüğünü Hedef alarak ve görevli polis memurlarına ve gece Bekçilerinin görevlerini yapmadıklarını iddia etmişti. 
Yaptığımız haberler sonrasında, kendisine gazeteci süsü veren asıl mesleği direksiyon öğreticiliği olan şahıs 14 Şubat 2021 tarihinde yayınladığı sözde köşe yazısı ile kendi kendini yalanlarken, her iki yazı bir bütün olarak okunduğundan ilk yazıda polislere ve bekçilere de iftira attığı açıkça gözlemlenmekte.
Aslında amacı çok açık ve net bizlerin yaptığı doğru haberleri kendi takipçilerine yalan olarak benimsetmek ve iftira atmaktan çekinmemek. Hani “Meyve veren ağaç taşlanır” sözünün tam şekil almış hali. 
Ne de olsa Dümen konusunda tecrübelidir Çünkü kendisi direksiyon öğreticisidir. 
Yaptığımız haberleri bir anda kıvırtarak, fırıldaklıkla ustalığını konuştururken kendisine yalanlama çabası sonucunda başarılı olduğu açıkça gözlemlenmekte. 
 Kendisini yalanlayan ve adeta 360 derece dönebilmeyi başaran bu direksiyon öğreticisinden ders alan ehliyet Hakkı kazanarak trafiğe çıkan öğrencileri de var. 
Sözde gazetecilikle kıvırmayı ve 360 derece dönmeyi çok iyi Başaran bu şahsın Direksiyon Eğitimini de gazetecilik mesleği gibi veriyorsa Vay trafiğin haline. 
 Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de 360 derece dönenler ve kendilerini bir halt oldum sananlar her devirde vardır ve ne yazık ki olacaktır da. 
Ve geçmiş dönemlerde de Aşık Mahsuni Şerif’in de dikkatini çektiği Fırıldak türküsü Ne güzel de oturmuş. 
Başarı birilerini yalamak ya da birilerinden yalakalık yaparak gelmez. Başarı çalışmayla, azimle ve Korkusuz mücadele ile gelir. 
Başarı birilerine yaltaklık, yalakalık, yalamalık ve iftira ile olacak olsaydı emin olun 360 derece dönenler en başarılı insanlar olurdu.
Lafı fazla uzatmadan geçelim 2 yazı arasındaki 360 derece dönme farkına….

15 Eylül 2020’de yazdığı yazıda; “Demekki!!!! Aksaray’da hırsızlık olmuyor…. Vatandaş boşuna feryad ediyor…. Önlemede gerek yok. Bugüne kadar meydana gelen hırsızlık olaylarının basına yansımaması, nedeniyle “Aksaray halkının,hırsızlık bitti” dediğini mi sanıyor bizim asayiş şube müdürü. Hırsızlar yakalanıyor da, bizim mi? haberimiz yok. Ama yok öyle değildir….”
14 Şubat 2021’de yazdığı yazıda “Aksaray’da hırsızlık olayları artmış falan değil, hırsız sayısı çoğaldı sadece.” 

15 Eylül’de; “Ne yazık ki pandemi süresince insanlar evlerinde kapalı kalsalarda,artan hırsızlık olayları,nedeniyle,evlerinde oturmaya korkar hale geldiler.
14 Şubatta “Her gece yakalanan hırsızlar olaylarının çözümünde üstün başarı sağladıklarını göz ardı edemeyiz.”
15 Eylül’de “asayiş şube müdürü yapılan, asayiş müdürü; Aksaray’da hırsızlık aldı başını gidiyor, Birimine bağlı gece bekçilerinin, artık nerede olduğunu sormaya başlayan vatandaşlar var, Hırsız gelecek mi? korkusu yaşayan insanlar var, Sen sıcacık yatağında yatarken,hırsız gelecek korkusuyla uyuyamayan insanlar var.
Pandemi sürecinde,”herkes pandemi ile uğraşıyor,beni kimse görmez diyorsan”,seni Allah görüyor”
14 Şubat “Aksaray’da hırsızlık olayları artmış falan değil, hırsız sayısı çoğaldı sadece. Üstelik, hırsızların yakalanması konusunda gösterdikleri performans da takdire şayan. Bu arada Hırsızlık Şube ekiplerinde bulunan tüm polis memuru arkadaşlarda, işlerinde uzman bir kadro. Bugüne kadar hiçbir hırsızıda kaçırmış değiller.”
Yalancısın, İftira mı Attın? 
14 Eylül 2020′de yazdığın yazıda hırsızlık olaylarının arttığını ifade ederek, Asayiş Şube Müdürünün başarısız olduğunu iddia etmiştin.
Ama 14 Şubat 2021’de yazdığın köşe yazısında da kendinle çelişerek ; “Oysa Aksaray İL Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin son bir buçuk, yıldır, var güçleriyle çalıştıklarına hepimiz şahidiz. Hırsıza aman vermedi.” diyorsun. 
Bir insan 5 ayda ancak bu kadar dönebilir. Sahi ne değişti de bu kadar kısa sürede iftira attığını yalan söylediğini açıkça ifade edebildin?
 
Yada 15 Eylül 2020’de kaç promildinde, 14 Şubat’ta kaç promil oldun? 
Bunama belirtileri erken başladı desek Yaşında bayağı var hani…. Haaa sana “Bunak” demiyorum… Ama sağlığın için bir tavsiye doktora git. Mazallah sürücü adaylarına hani direksiyon dersi veriyorsun. 
Yazdıklarını ya unutuyor ya da fırıldaklıkta Kural tanımıyorsun. İşin ilginci bunama belirtilerinin başlangıcı iyiden iyiye kendini göstermiş. Bu zatın bir de usta öğretici olarak yollarda Her gün ne denli tehlikeli olduğunu Varın siz düşünün artık. 

2021-02-17 17:20:27

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Makrube Yiyen AGİAD Üyesi Gazeteciler

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?