Dinçer’le Aynı Düşünüyorum

Geçtiğimiz günlerde Aksaray Belediyesi Web Tv’de gerçekleşen Canlın Yayın programına konuk olan AKP’li Belediye Başkanı Evren Dinçer Aksaray Bilim Festivali hakkında birçok konuya değinirken, programda Aksaray’ın tanıtımına katkı olacağı ile ilgili soru üzerine AKP’li Belediye Başkanı Dinçer; “Aksaray’ın tanıtımında Türkiye’de değil dünyada dahi sorun yok. Dünya bile Aksaray’ı biliyor” dedi.

Yaptığı işler ile Dünya’nın tanıdığı Aksaray konusunda AKP’li Dinçer ile hiç aynı düşüncede olacağım aklıma gelmezdi. Ama bu konuda Dinçer ile aynı düşünüyorum. AKP’li Dinçer o kadar doğru söylüyor ki; Dünya tanıyor mu Aksaray’ı bilmem ama bir ülke varki; Dinçer’i kendi evlatları gibi, kardeşleri gibi seviyor. Hatta o ülke vatandaşları Dinçer için yolunda ölür. Mübalağ yapmıyorum. Ama bu ülke hangi ülke derseniz yazının devamını okuyarak çözeceğiz.

Öncelikle Aksaray Türkiye’de nasıl tanındı yakın tarihten başlayarak, Dinçer’in göreve başladığı 15 Nisan 2019 tarihine doğru ilerleyelim… Türkiye Aksaray’ı, Aksaray Belediyesi’nin hacklenen internet sitesi ile tanınması tazelendi. Silahlı Örgüt Lideri Sedat Peker yandaşları tarafından hacklenen Aksaray Belediyesi’nin internet sitesine Belediye Başkan yardımcılarının resmine ‘Maymun’ resmi konularak, Belediye Başkanı resmine ise suç lideri Peker’in resmi konulması ile Aksaray’ın Türkiye’deki tanıtımı tazelendi.

Aslında yazacak çok şey varda sizler okurken, bende yazarken sıkılırım. Ama Aksaray’ın tanıtımı için değer be bu yazıya. Keyifli okumalar…

 

Mahalle Yanarken, Dinçer Saç Taradı

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle vatandaş isyan ederken, AKP’li Aksaray Belediyesi ise zevkten ve eğlenceden uzak durmadığı gibi yandaş basının da cebini doldurmaya devam etti.  Temel gıda maddeleri başta olmak üzere tüm ürünlere %50’leri aşan zamların şimşek gibi çaktığı ekonomide, Ülkemizde mazota gelen zamlar ile çiftçinin beli bükülürken, benzin zamları ile dar gelirlinin deyim yerindeyse ocağına incir ağaca dikilirken, ulaşıma, ekmeğe, temel ihtiyaç malzemeleri dahil herşeye zam yağmurları nedeniyle mahalle yanarken, AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Dinçer’in tasarrufa gitmesi beklenirken hoyratça harcadığı paralar ile adeta saç taramaya başladı.

Yandaş, yalaka ve yalama basına harcadığı hoyratça paralar sonucunda Aksaray’ın tanıtımına katkı olduğu düşünülsede, ençok Aksaray Belediyesi’ni, Aksaray Son Dakika haber merkezi reklam etti, hemde 7 düvele. 5 kuruş almadan Dinçer’in gerçek yüzünü ortaya koyarak.

 

Cinsel İstismar Seviciniz Nereden Geliyor?

4 Ekim 2018 tarihinde Çocuğa Cinsel İstismar suçundan gözaltına alınan ve 5 Ekimde çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 1 Mart 2019 tarihinde ise çıkarıldığı mahkemece 3 Yıl 4 Ay hapis cezası almasına rağmen cezaevinden tahliye edilen eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ın Aksaray Belediyesi İtfaiye WhatsApp haberleşme grubunda yer alması akıllara ise ‘Cinsel İstismar Seviciniz Nereden Geliyor?’ sorusunuda getirdi. İtfaiye WhatsApp haberleşme grubunda halen Hasan Bölükbaş’ın olması Aksaray’ın ne derece tanıtımına katkı oldu, Dinçer’e soruyorum.

Yine AKP’li Dinçer yönetiminde Aksaray Belediyesi 2019 yılı Ramazan Bayramında Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaşı’nın o dönem sahibi olduğu internet sitesine 500 Lira artı KDV olmak üzere 590 Lira fatura keserek tahsil ettiği hafızalardaki yerini koruyor.

 

Adın Batsın!!!

6 Şubat Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen iki deprem Türkiye’nin 10 ilinde yıkıcı etkilere neden oldu. Deprem sonrasında Türkiye’nin yanı sıra başta kardeş ülke Azerbaycan olmak üzere Dünyanın dört bir yanından yardımlar ülkemize gelmeye başladı. Aksaraylı yurttaşların getirdiği yardım malzemelerini reklama çeviren Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ise tırların önüne adeta milletin gözüne sokarcasına büyük puntolarla “Dr Evren  Dinçer” yazılı pankart astırması Aksaray’ın tanıtımına ‘Görgüsüzlük’ olarak eklendi mi?

 

Cumhuriyet Bazılarının Dedelerine Karşı Kazanılmış Bir Zaferdir

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Aksaray Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle hazırlattığı videoda “29 Ekim Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun” gibi ifadelere yer vererek videolarıu tek tek paylaşması da Aksaray’ın tanıtımına katkısı muhakkak olmuştur. Cumhuriyet Reklam Malzemesi olarak kullanan bu ziniyete de yazıklar olsun.

Cumhuriyet Bazılarının Bedenine Ağır Gelir…Çünkü Onların Dedelerine Karşı Kazanılmış Bir Zaferin Temsilidir CUMURİYET.

 

‘Aksaraylılara Haddini Bildireceğim”

AKP’li Aksaray Belediyesi Başkanı Evren Dinçer’in ithal olarak dışarıdan getirdiği ve Kayserili olan Belediye Başkan yardımcısı Tayfun Çelik’ten Aksaray’ı ve Aksaraylıları hedef alan “Aksaraylılara haddini bildireceğim” demesi de Aksaray’ın tanıtımına dahil mi Dinçer? Geçtiğimiz haftalarda eline aldığı belge ile Ankara’ya sektirip giden Tayfun Çelik’in de Aksaray’a katkısı oldu mu?

 

Egon Batsın Dinçer!!!

Aksaray Belediyesi bünyesinde Güvenlik görevlisi olarak çalışan Ahmet Sadullah Gökçe özel güvenlik emekçisini işten atarak bir aileyi işsiz bıraktın Dinçer.

“Popçuyu, Yandaş Basını Bırak Emekçiye Sahip Çık” başlıklı haberimizin ardından 30 işçiye haksız yere tutanak tutturarak, emekçilere göz dağı vermende Aksaray’ın tanıtımı içindi değil mi Dinçer?

Yine bir başka Özel Güvenlik çalışanını da işten çıkartmanda Aksaray’ın tanıtımında katkısı var mı Dinçer?

Yandaş Basına yaptığın %100 oranındaki zamlarda Aksaray’ın tanıtımına katkıda bulunmuşlardır muhakkak haklarını yemeyelim…

2021 yılı Onbir Ay’ın Sultanı Ramazan Ay’ı öncesinde Aksaray Belediyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatı ile yandaş basına boy boy reklamlar gönderilerek,

İlimizde yayın yapan 1 gazete hariç diğer gazetelere 3-5 günlük yayınlanan Reklam için 2000 Lira + KDV olarak belirlenirken, yandaş haber sitelerine ise 750 Lira + KDV olarak ücretlendirilirken, ilimizde yayın yapan radyolara ise ne kadar ödeneceği muallak durumda.

 

İlimizde yayın yapan yandaş 9 gazeteye verilen toplam reklam ücreti 18 Bin Lira, ilimizde yayın yapan yandaş 8 haber sitesine 6 Bin Lira olmak üzere Aksaray Belediyesi kasasından toplamda 24 Bin Lira + KDV olarak çıkmıştı.

 

2021 Yılı

Aksaray Belediye Başkanı AKP’li Evren Dinçer Ramazan ayı dolayısıyla Aksaray genelinde ve Aksaray dışında yaşayan Aksaraylılara pide ve Aksaray Tahinlisi dağıtarak reklamını yapmaya devam etmiştin.

İş Sağlığı ve Güvenliği Mutfak Personeli Talimatının 15’inci Maddesinin A bendinde “Mutfak alanının hijyeni ile ilgili olarak; Mutfağa girecek ziyaretçilerin bone, galoş (veya hijyen paspası) ve ziyaretçi önlüğü kullanmalarının sağlanması” kuralı yer alırken ve bu nedenle geçtiğimiz yıllarda ülke genelinde birçok fırıncıya ceza yazılırken, Belediye Başkanı Dinçer’in bonesiz fırında bulunman da Aksaray’ın Reklamına tabi mi?

 

Korona Olmanda Aksaray’ın Tanıtımına Katkı Olmuştur

Korona Döneminde AKP olağan kongresinin ardından Küresel Korona Virüs tedbirlerinin alınarak kongre yapıldığını iddia etmiş hatta o dönem kongreden bir fotoğraf paylaşan AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer sosyal medya hesabından “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ‘ın teşrifleriyle 7. Olağan Büyük Kongremizi Koronavirüs tedbirlerine uyarak gerçekleştiriyoruz. Hayırlı Olsun.” yazısı ile paylaşımda bulunmuştun. Hani o kongre sonrasında Korona’ya yakalanmanda Aksaray’ın tanıtımına Allah var katkısı olmuştur.

Belediye’ye Ait Yurdu Peşkef Çekmeye Çalışmanda Var…

4 Aralık 2021 Cuma günü gerçekleşen Belediye Meclisi toplantısında Evren Dinçer tarafından daha önce iki kez Meclis gündemine alınıp yeterli kamuoyu desteği olmadığı gerekçesiyle geri çekilen ‘Belediyeye ait yurdun hayrat derneğine devri’ konusu yeniden gündeme getirilmişti.

AKP’li Belediye Başkanı Dinçer’in adeta yangından mal kaçırırcasına Belediye’ye ait yurdu devretme çabasında olmasına dönemin CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk konuyu yargıya taşıyacağını ifade ederek sert sözler ile Dinçer’e cevap vermişti. Bu olayda Aksaray’ın tanıtımına katkı sunmuştur eminim.

Yola Çıktıklarını Yolda Bulduklarına Değiştirdin

Aksaray Belediye Başkanlığını zar zor kazanan AKP’li Dinçer, Ankara’dan birlikte geldiği Alper Kula kısa sürede Belediye Başkanı Dinçer’in yardımcılığından ayrılarak tekrar Ankara’ya giden isim olmutu. Teyzesinin oğlunu müdür yapan AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Dinçer, O dönem kan kaybeden Hak-İş Temsilcisi Nedim Deniz görevden alındı.

Minibüsçüler ile yaşanan gerginlik sonrasında Ulaşım Hizmetler müdürü Tayfur Başgan görevden alındı. Aksaray Belediyesinde son bir hafta da bunlar yaşanırken, AKP’li Başkan Dinçer’e haftanın son golü ise Başkan Yardımcısı Mustafa Karahancı’nın ayrılması olmuştu.

 

 

Tiyatro Ekibine Para Ödemeyerek Reklam Sağladın mı?

Yüzbinlerce kişinin yaşadığı Aksaray’ın rezil olmasında emeği olan başta Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve o dönem İstanbul Ümraniye Belediyesi’nden ithal olarak getirilen Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hakkı Ener Elçi tarihlerde adını alacak demiştik ama Aksaray’ın tanıtımında bu kadar büyük rol oynayacağınız hiç aklıma gelmezdi.

 

Aksaray Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne İthal olarak getirilen Hakkı Ener Elçi tarafından bulunan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer tarafından onaylanan çocuk tiyatrolarında Aksaray Belediyesinin tiyatro emekçilerinin ücretlerinin ödemedikleri ortaya çıktı.

 

“Millet İsyan Etmişti Cenabet mi Gezelim” Diye

2019 yılında Şeyh Hamit Mahallesi sakinleri mahalle genelinde son 1 ayda yaşanan su kesilmesine tepki göstererek Aksaray Belediyesini göreve davet etmişti. Şeyh Hamit Mahallesi sakinlerinin iddiasına göre o dönem; “Yaklaşık 1 aydır mahallede gece 02:00’de kesilen sular öğlen 11:00’a kadar verilmiyordu. Bu duruma isyan eden bazı mahalle sakinleri “Millet İsyan Etmişti Cenabet mi Gezelim” diyerek tepkilerini dile getirmişti. AKP’li Dinçer bu da Aksaray’ın tanıtımında rol oynadı.

 

Afganlılar Dinçer’in Yolunda Ölür

Yazının başında ‘AKP’li Dinçer o kadar doğru söylüyor ki; Dünya tanıyor mu Aksaray’ı bilmem ama bir ülke varki; Dinçer’i kendi evlatları gibi, kardeşleri gibi seviyor. Hatta o ülke vatandaşları Dinçer için yolunda ölür. Mübalağ yapmıyorum. Ama bu ülke hangi ülke derseniz yazının devamını okuyarak çözeceğiz.’ Dediğimiz yere geldik şimdi.

Geçtiğimiz yıllarda Aksaray Belediyesi’nde birçok Afgan uyruklu şahıslar işçi olarak çalışırken, bu durumun kamuoyu tarafından Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden şahsımın yaptığı haber sonrası tüm kamuoyu öğrenmişti. Afgan uyruklu şahısların genelinin kadının olduğu ve yemekhane bölümünde çalıştığı Aksaray Son Dakika Haber Merkezi olarak edindiğim bilgiler arasında yer almaktaydı.

Şimdi düşününsene vatanını terk eden kaçan VATANSIZLAR, Aksaray’da iş buluyor. Afganistan Aksaray’ı tanımaz mı efendim?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MHP İntihar Edecek mi?

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?