Bu İşyerleri Kontrol Ediliyor mu

Özel Haber: Armağan ŞEN

Sayıları hergün artan, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de büyük sorun oluşturan başta Afganlı olmak üzere Suriyeli gibi vatansızların iyiden iyiye yerleşmesi 7’den 70’e herkesin tepkisine neden olurken bir de bu şahısların işyeri açması yerel esnafı da zor durumda bırakıyor.

Bakkal, lokanta, fırın, berber gibi birçok sektörde rekabet oluşturan vatansız mültecilerin bu durumu Aksaraylı esnafında ekonomisini etkiliyor. Vatansız mültecilerin kendileri gibi mülteci işyerlerine gitmesi Aksaraylı esnafında iş kapasitesini azaltıyor. Açtıkları iş yerleri ile adeta Aksaray’a kök salan mültecilerin yüksek kiralar ile iş yerlerini ve evlerini kiralaması Aksaray’da gayrimenkul fiyatlarının da ciddi anlamda artmasına neden oluyor.

 

 

Özellikle gıda sektöründe hergün sayıları artarak açılan mültecilerin işyerlerinde kullandıkları malzeme nedeniyle oluşan ağır koku çevrede de ciddi anlamda da rahatsızlık veriyor. Başta Aksaray Belediyesi olmak üzere Maliye, Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Gıda ve Kontrol müdürlüğü gibi birimlerin mültecilerin iş yerlerine olan denetimlerinin artırılması tüm yurttaşların gönlünden geçen en başlıca konu olarak yer alıyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AGİAD Üyesi Gazeteciler Neden Tutuklanmadı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?