AGİAD Üyesi Gazeteciler Neden Tutuklanmadı

Özel Haber: Armağan ŞEN

15 Temmuz 2016 Hain Gülen Cemaati  tarafından düzenlenen darbe girişiminin üzerinden 6 yılı aşkın süre geçmesine rağmen hain teröristlere operasyonlar devam ediyor.

Aksaray’da Hain Gülen Cemaati  Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ tarafından kapatılan ve örtgütün para kasalarından birisi olan AGİAD (Aksaray Genç İş Adamları Derneği) üye olan onlarca kişi tutuklanırken, ilimizde faaliyet gösteren 2 gazete sahipleri ise sadece ifade vermekle yetindi.  Hain kalkışmanın üzerinden 6,5 yıl geçmesine rağmen Aksaray’da FETÖ’den hiçbir gazete sahibinin tutuklanmaması ve örgütün finans kaynağı olan AGİAD üyesi gazetelerin kapanmaması akıllara birçok soru işaretini getiriyor.

Aksaray’ da basın sektöründe yer alan kızının evinde örgüt dökümanları çıkmasına rağmen iddialara göre Kızının ifadesinden dökümanların gazete patronu olan babası A.S.’ye ait olduğunu ifade etmesine rağmen davada tutuklu çıkmaması soru işaretleri hafızalardaki yerini koruyor.

 

Öte yandan ilimizde yayın yapan 5 Ekim 2018 tarihinde Küçük Çocuğa Cinsel istismar suçundan tutuklanarak cezaevine konulan ve 1 Mart 2019 tarihinde görülen duruşmada 3 Yıl 4 Ay ceza alan Aksaray Posta Gazetesi Yazı işleri eski müdürü Hasan Bölükbaş‘ın da görev yaptığı Aksaray Posta Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Bilal Bölükbaş‘ın FETÖCÜ AGİAD ÜYESİ idi. Bilal Bölükbaş’ın Hain FETÖ Örgütünden ifade verdiği hafızalardaki yerini koruyor.

HAİN GÜLEN CEMAATİ yapılanması olan KAHPE FETÖ’NÜN; Aksaray’da düzenlenen “TÜRKÇE OLİMPİYATLARI” safsatasının brandalarını ücretsiz yapan ve bunu alenen reklam eden radyo ve reklam sektöründe yer alan şahsın soruşturmada isminin geçip geçmediği ise düşündürücü bir başka konu. AGİAD üyesi birçok kişi tutuklandı, gözaltılar yapıldı, her meslek dalından ama ne hikmetse o dönem Gazeteciler ifade verdi geçmesi Kamuoyu vijdanında derin soru işaretlerine neden oluyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bilgisiz Güleç Koltukta Oturmak Çözüm Değil

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?