Başarısızlığın Belgesi

31 Mart Yerel Seçimleri bitti, mazbatalar dağıtıldı, başkanlar görevlerine başlayarak çalışmalarını bile yapıyorlar.
Seçimlerin ardından Aksaray’ın gündemi “MHP’nin İtiraz” sonuçları beklenirken, araya da bir çok gündem maddeleri girince bu yazıyı yazmakta bugüne nasip oldu.
Kurulduğu ilk zaman diliminde CHP ile İttifak yapan İYİ Parti Aksaray’dan bir milletvekili çıkarma başarısı sağladı.
İYİ Parti; Aksaray’da bir milletvekili, Türkiye genelinde ise 39 Milletvekili koltuğu ile TBMM de yerini aldı.
Genel seçimlerinin ardından Yerel seçimler geldi çattı.
Yerel seçimler öncesinde İYİ Parti’liler ile yaptığımız sohbette her zaman “Belediye Seçimlerini kazanamayacaklarını ve 22 Bini göremeyeceklerini” yüzlerine söylediğimde, yüzlerinde kötü gazeteci imajı yansıyordu….
Özellikle “Siyasetin S’sinden bile anlamayan, ne hikmetse atama ile İl Başkanlık koltuğuna oturan” İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Hasan Hüseyin Çiftçi ile çarşı Eras İş Merkezi önünde ayak üstü yaptığımız kısa sohbette “Başkan 22 Bini göremezsiniz” dediğimde kahkaha atarak ‘seçim sonuna görüşürüz’ demişti. 
Sahi; Hasan Hüseyin Çiftçi Başkan, seçimlerde kaç oy aldınız? Seçim sonrasında görüşemedik de… YSK sonuçlarına göre 20 Bin 373 oy alındı.
İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan adayı Özhan Türemiş gecesini gündüzüne katarak çalışma yaptı. Enerjisini sahada harcadı. O’nun çabaları ve birde CHP ile İttifak ancak bu kadar oldu.
Yerel seçimlerde sahada İl Başkanı Hasan Hüseyin Çiftçi’yi pek göremedik… En azından basına servis edilen fotoğraf karelerinde yok denecek kadar az bir şekilde fotoğraflara yansıdı.
Seçim biteli 3 hafta oldu…
İYİ Parti Aksaray Genelinde ise diğer partiler ile 5’inci sırayı paylaştı.
Seçimin 1’inci partisi Aksaray’da İl Belediye Başkanlığı + 6 İlçe ve 14 Belde kazanan AKP.
MHP 1 ilçe + 5 Belde Belediyelik ile 2. Parti.
CHP 2 Belde Belediye Başkanlığı ile 3. Parti.
BBP 1 Belde Belediye Başkanlığı ile 4. Parti.
Seçimlere giren bir tane bile Belediye Başkanlığı kazanamayan İYİ Parti, Saadet Parti, TKP, DSP, Vatan Partisi, Demokrat Parti, BTP ile 5. Parti oldular.
Aksaray genelinde hüsrana uğrayan İYİ Parti’nin İl Başkanı Hasan Hüseyin Çiftçi’nin seçimler sonrasında 10 Nisan Türk Polis  Teşkilatı program etkinliğinde ise Şehitlikte çektirdiği “Dua Ediyormuş Gibi Çek Pampa” fotoğrafı ise günlerdir konuşuldu.
Sonuçlar ortada, alınan oy ortada. İşte; İYİ Parti’nin Başarısızlığının Belgesi.
Başarısız bir Emanetçi İl Başkanı hâlâ o koltukta oturmasına ise anlam vermiş değilim.
Bir de İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel’in Başarısız ve Emanetçi İl Başkanı Şehitlikte “Dua Ediyormuş Gibi Çek Pampa” fotoğrafını veren İl Başkanı Çiftçi’yi desteklemesi de ayrı bir soru işareti.
Unutmadan; Yerel seçimlerde kaç oy aldınız “Pampa”
Yarın ki Yazım; MHP Yerel Seçimi Nasıl Kaybetti…

2019-04-27 15:48:26

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hakettin Sen Kılıçdaroğlu!!!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?