Haber: Armağan ŞEN

Avukat Köse; ” Trafik kazası, hasar tespit ve sigorta sorunlarınızdan kaynaklı hukuki sorunlarınızda tazminat taleplerinizde aracılara asla güvenmeyiniz” dedi.

Aksaray Barosu Başkanı Avukat Ferit Köse gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Baro Başkanı Av. Ferit Köse yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Avukatlar insanların birbiriyle ve devletle ilişkilerinde ortaya çıkan anlaşmazlıklarda hukuki bilgisine başvurulan ve bireyleri hakları konusunda bilgilendiren, haklarının korunmasında onlara yardımcı olan, savunma makamının temsilcisidir. Avukatlık mesleği bir kamu hizmetidir. 1136 sayılı Avukatlık Kanununa göre; Avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetlerini sadece avukatlar verebilir. Avukatlık mesleğinin ikamesi yoktur. Maalesef son dönemlerde avukatlık mesleğinin tekel alanına girerek kanuna aykırı bir şekilde faaliyet gösteren şirketler türemişlerdir.

Hukuksuz bir şekilde iş yapan aracılar komisyoncular, sigorta, müşavirlik, hasar danışmanlık şirketleri gibi isimler altında, avukatlık yetkilerini gasp ederek vatandaşlara büyük mağduriyetler yaşatmaktadırlar. Buradan vatandaşlarımıza Mağduriyet yaşamamaları için bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bu kişi veya kurumlardan gelen telefonlara asla itibar etmeyiniz. Trafik kazası, hasar tespit ve sigorta sorunlarınızdan kaynaklı hukuki sorunlarınızda tazminat taleplerinizde aracılara asla güvenmeyiniz. Hakkınız olan tazminatı alamamak ya da hak ettiğinizin çok altında alarak mağduriyet yaşamamak için avukatınıza danışınız. Hasar danışmanlık şirketlerinden zarar gören vatandaşlarımıza Aksaray barosu olarak her türlü desteği sağlamaya hazırız. Avukat son yardımcınız değil, ilk yardımcınız olsun.”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Güle Güle Susamber Anne

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?