120 Dakika

Kahramanmaraş – Pazarcık merkezli meydana gelen 7.4 şiddetli deprem sonrasında bu depremden 9 dakika sonra saat 04:26 6.4 şiddetinde Nurdağı Gaziantep ve saat 04:36 da İslahiye Gaziantep merkezli 6.5 şiddetli depremler meydana geldi.
Saat 04:17 de Aksaray’da da hissedilen
deprem sonrasında birçok vatandaş paniğe kapılarak evlerini terk ettiler. Dışarı çıkan vatandaşlar ise kar ve tipi ile başbaşa kaldı.

Vatandaşlar bir taraftan deprem korkusu yaşarken bir taraftan da kar ve tipi ile mücadele etmek zorunda kaldı.

 

Aksaray Valiliği ve Aksaray AFAD Müdürlüğü tarafından oluşturulan WhatsApp Basın gruplarından hiçbir yetkili den bir tek açıklama gelmedi.
Hiçbir yetkili’nin açıklama yapmaması, bizden bilgi almak isteyen yurttaşlara bilgi vermediğimiz için biz basın mensuplarında zor durumda bıraktı.

Halk Tedirgin halde basın mensuplarından gelecek bilgilendirme yazılarını Beklerken
bizim de gözlerimiz yetkili yetkisizlerin yapacağı açıklamaları bekler olduk.

 

Ülke genelinde Cumhurbaşkanı Erdoğan
başkanlığında AFAD kriz Merkezi oluşturularak bu kriz Merkezinin başkanlığında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hangi illerde; neler olduğu ilk bilgilerin gelmesi ve bunu kamuoyuna paylaşması da elbette takdire şayandır.

Depremin meydana geldiği Kahramanmaraş ve Gaziantep’te kriz merkezleri anında kurularak çok güzel çalışmakta ve halk yetkililerden gelen bilgiler ile basın emekçileri tarafından da bilinçlendirilmektedir.
Peki bu kriz merkezleri Sadece Kahramanmaraş ve Gaziantep’te mi var?
Tabii ki hayır bütün illerin kriz merkezleri vardır.

 

Bu kriz merkezleri sadece deprem değil zorlu kış şartları gibi doğa olaylarında derhal hazır şekilde bulundurulur.
Hatta bu kriz merkezlerinde kimlerin olacağı tek tek isim isim birim birim yazar. Ama gördük ve yaşadık ki Aksaray’da 04:17 de hissedilen depremden tam 2 saat sonra Aksaray Valiliği WhatsApp Basın grubundan bilgilendirme verebildi. 2 saat sonra gelen bildirim aynen şu şekilde “Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi olan ve şehrimizde de hissedilen deprem nedeniyle şu ana kadar Valiliğimize intikal eden herhangi bir can ve mal kaybı olmamıştır.
İlçeler ve köylerle irtibat halindeydiz.

Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.”

 

Allah Aşkına beyler; Aksaray’da deprem olsa demek ki ilk müdahale nasıl olacak, hangi bölgeye müdahale olacak, nasıl müdahale edilecek daha bunun organizasyonunu bile beceremeyeceksiniz. Bırakın bu sosyal medya ayaklarını, şehri yönetiyorsunuz şehri. İnsanların vebali var üzerinizde.

Aksaray Son Dakika haber merkezinin ihbar hattına gelen telefonları duysanız kafayı yersiniz…
Evet bizler acemi gazeteci değiliz, ama bu gelen yalan ihbarların kulaktan kulağa yayıldığını düşünün… Halkın paniğini haklı bulursunuz.

 

Bu halk deprem paniği ile mi uğraşsın, kar ve tipi ile mi yoksa siz umursamaz yetkililerden bir türlü gelmeyen bilgilendirmeyi mi beklesin?

Aksaray’ın kriz masası kuruldu mu?
Bu kriz masasında hangi kurum ve isimler var?
Aksaray depremi hissettikten sonra kriz masası hemen çalışmaya başladı mı?
Eğer kriz masası oluşturuldu ise basın mensupları neden davet edilmedi?
Bir basın açıklaması yapmak bu kadar mı zor?
Yaptığınız açıklamayı 2 saat sonra göndermek bu kadar mı zor?
Aksaray genelinde muhtarlara ulaşıldı mı? Tek tek aranıp bilgi alındı mı? Daha aklımda birçok deli sorular.

 

Görüyoruz ki; Aksaray’da olası bir depremde ölümler elbette olabilir, yaralılar ise yetkililerin bu ilgisiz çalışmaları sonrasında sonumuz galiba yine ölüm olacak gibi…

2 saat sonra 4-5 cümlelik açıklama yapan yetkilileri ayrıca tebrik ederim…

120 dakika TIP mı oynadınız beyler? Kusura bakmayın bu TIP oyununuza bizler alet olamadık. Bizler halkın sesi olmaya devam edeceğiz..

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İYİ Parti Kongresinden Kalanlar

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?