Yolsuzluğun Detayına ASD Ulaştı

Özel Haber: Armağan ŞEN

8 Eylül tarihinde yayınladığımız “Hastanede Yolsuzluk Soruşturması” başlıklı Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in özel haberinin ardından konuyu araştıran haber merkezimiz ilginç bilgilere ve gerçeklere ulaştı.

Yolsuzlukların bir türlü son bulmadığı, birçok olayların unutturulmaya çalışıldığı ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir yolsuzluk soruşturması daha başlatıldı. Aksaray ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılan alımlarda usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığı iddiası ile ilgili olarak hastanede üst düzey görevlilerinde olduğu toplam 10 kişi hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi.

Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre yaklaşık 2 hafta önce başlatılan soruşturma kapsamında birçok üst düzey yöneticilerinin de aralarında olduğu 10 kişi hakkında usulsüz alım ve yolsuzluk hakkında idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi. İdari soruştumanın adli soruşturmaya da döndüğü öğrenilirken, soruşturma adeta sır gibi saklanmakta.

Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre İddialara göre 3-4 Milyon Lira arasında usulsüz alımların olduğu öğrenilen soruşturmada 10 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Sır gibi saklanan soruşturmanın detayına ulaşan Aksaray Son Dakika haber merkezi 3-4 Milyon Lira arasında rakamların olduğu yolsuzluk ise ne ihale ne doğrudan temin yapılmadan, ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi kamera alımı, bakımı, otopark sistemi, otomobatik kapı sistemleri üzerinden olduğu ve birçok işi aynı firmanın yaptığı ve birçok farklı alımlarda da aynı şekilde ihale ve doğrudan temin yapılmadan gerçekleştiği soruşturmada dikkat çeken bir başka nokta.

Soruşturmada İsmi Geçen Yetkililer … 

Kamu Hastaneleri Başkanı Hüseyin Mutlu, ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski eski müdürü Bülent Pekmezci, Teknik Hizmetleri Müdür Yardımcısı Bilal Güler, ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdür yardımcısı Fatih Demiray,  Bahşhekim Yardımcısı Murat Özcan isimleri hakkında soruşturmanın devam ettiği öğrenildi. Öte yandan Bilal Güler‘in geçtiğimiz yıllarda eski hastanenin taşınmasında yaşanan 10 Milyon Liralık vurgun soruşturmasında da ismi geçmekte.

İl Sağlık Müdürü “Müdür Yardımcılarının İstifasını İstedi” İddiası

Sır gibi saklanan bu soruşturmanın konusunu derinleştiren Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak Armağan Şen ilginç bilgi ve gerçeklere ulaştı. Yaşanan soruşturma sürecinde iddialara göre İl Sağlık eski Müdürü beceriksiz Kerim Yeşildağ’dan sonra koltuğa oturan yeni İl Sağlık Müdürü bilgisiz Abdullah Güleç soruşturma kapsamında isimleri yer alan müdür yardımcılardan İstifa istediği, Bilal Güler’in ise bu isteğe karşı olumlu yanıt vererek istifa ettiği ancak istifa işlemlerinin henüz resmiyet kazanmadığı iddia edildi.

Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak kamuoyunu aydınlatma adına Aksaray İl Sağlık Müdürü bilgisiz Abdullah Güleç’e soruyoruz;

1- Müdür yardımcılarından istifa istediğiniz doğru mu?

2- Ortada 3-4 Milyon liralık yolsuzluk soruşturması varken ve 10 kişinin ismi geçerken neden sadece Müdür yardımcılarından istifa istedin?

3- İstemiş olduğun ‘İstifalar’ ile bu yolsuzluk soruşturmasını kapatmaya mı çalışıyorsun?

4- Senin isteğin üzerine istifa ettiği iddia edilen Bilal Güler’in istifası işleme kondu mu? Konulmadıysa neden işleme alınmadı?

5- Bu soruşturma kapsamında siyasi baskı aldın mı? Yüreğin varsa bu soruya net cevap ver…

6- Soruşturma sonuca ne zaman bağlanacak? Soruşturmada ismi yer alan ve suçsuz olan insanların da psikolojisi ve haklılığı da düşünülere soruşturma sonucunu kamuoyu ile paylaşacak mısın?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hastanede Yolsuzluk Soruşturması

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?