Yalancı Başkan Halkını Kandırma

ÖzelHaber: Armağan ŞEN

Aksaray’ın Eskil ilçe Belediye Başkanı Necati Belgemen’in oğlu tefecilik suçlaması ile görülen mahkemde karar çıkmasının ardından yaklaşık 1 aydır aranma sonucunda önceki gün Konya’da yakalanarak cezaevine gönderildi.

 

Alınan bilgilere göre Aksaray’ın Eskil İlçesinin AKP’li Belediye Başkanı Necatri Belgemen’in oğlu Fehmi Belgemen tefecilik yaptığı iddiası ile geçtiğimiz yıllarda gözaltına alınmış ve ifadesi sonrasında olay adliyeye intkal etmişti. İddialara göre onlarca pos makinesi bulunan Belgemen’in ‘Para Kırma’ olarak tabir edilerek tefecilik yaptığı suçlaması ile yargılanıyordı. Konya Adliye’si 9. Asliye Mahkemesinde görülen dava sonrasında AKP’li başkanın oğlu Fehmi Belgemen hakkında 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

 

Hakkında yakalama kararı bulunan Fehmi Belgemen yine iddialara göre kardeşinin kimliği ile gezdiği bu nedenle de aranmalara takılmadığı öğrenildi. Önceki gün Konya’da bulunan Fehmi Belgemen ihbar üzerine Polis baskını ile gözaltına alındı. Gözaltına alınan Fehmi Belgemen’in parmak izi sorgulaması sonrasında kimliği tespit edildi. Gözaltına alınan Fehmi Belgemen tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

 

Kefaletle Serbest Kaldı

Konya adliyesinde görülen 2017 yılına ait 5… dosyası numarası ile görülen dava sonrasında önceki gün Konya’da yakalanarak tutuklanan AKP’li Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen’in oğlu Fehmi Belgemen dün ödenen kefalet ile saat 16:00’da cezaevinden tahliye edildi.

 

Necati Belgemen Yalan Bilgi Verdi

Oğlunun tutuklanması basında ve kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, dün Aksaray’ın Eskil ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Necati Belgemen kendisine ait sosyal medya hesabında dün yaptığı paylaşımda ise “Ha oğlum Fehmi yi merak eden olursa bugün yurtdışına yetişecek iş vardı. Yarın köyde slaj biçtirmeye gelecek görebilirsiniz” ifadesine yer verdi.

Oysa Necati Belgemen’in bu paylaşımında oğlunun yurt dışına yetişecek işler ile ilgili olmadığı cezaevinden tahliye işlemlerinin sürdüğü olduğu belgelerle ispatlandı.

Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezi olarak AKP’li Belediye Başkanı Necati Belgemen’i kamuoyu adına halka yalan bilgiler vermek yerine doğru ve dürüst bilgiler vermeye davet ediyoruz.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AKP’li Başkanın Oğlu Kefaretle Serbest Kaldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?