a

İşsizlik Nedeniyle Ölüm Orucuna Başladı

Aksaray Merkezde bir vatandaş işsizlik ve açlık nedeniyle Ölüm Orucuna başladı. Cuma gününden itibaren ölüm orucuna başlayan vatandaş; "Kaldığım yerde it bile yaşamaz. Afganistan halkına sahip çıkanlar bana neden sahip çıkmıyor?" dedi.

""
Aksaray Merkez Pınar Mahallesi 82’inci cadde üzerinde yaşayan Hasan Öz isimli vatandaş işsizlik ve açlık nedeniyle Cuma gününden itibaren ölüm orucuna başladığını söyledi.
Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’e konuşan Hasan Öz isimli vatandaş şu cümlelere yer verdi; "8 ay önce Sosyal Yardımlaşma tarafından bir kereye mahsus yardım yapıldı. Bu yardım sonrasında Sosyal Yardımlaşma’ya gittiğimde red verildi. Ben çalışmıyorum. Hamballık yaparak hayatımı geçindirmeye çalışıyordum.
""
 
Şimdi ise hamballık işi olmadığı için onu da yapamıyorum. Yalnız başıma yaşıyorum. Hiçbirşeyim yok. üzerime kayıtlı hiçbir gayrimenkulüm de yok. Aç’ım ben Aç…
1,5 Ay Önce İntihara Teşebbüs Etti
Yaklaşık 2 gündür ölüm orucunda olan ve 1,5 ay önce intihara teşebbüs ettiğini abisi tarafından kurtarıldığını belirten Öz; "İşsizlik ve açlıktan dolayı intihar etmek istedim. Abime telefonla bilgi verdikten sonra kendimi iple astım. Son anda abim beni kurtardı. Afganistan halkına sahip çıkanlar bana neden sahip çıkmıyor? Ben sadaka istemiyorum. İş istiyorum. Yetkililer sesimi duysun" ifadesine yer verdi. 
HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE‘de YER ALAN ASD TV KANALIMIZDA YAYINDA….
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN…

Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-07-11 20:38:06

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ATSO’nun Çağrısı Yerini Buldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi