a

İşkur Müdürü Akkuş Son Noktayı Koydu

Aksaray İşkur İl Müdürü Mahmut Akkuş yaptığı basın toplantısında kurum çalışmaları hakkında bilgi verirken, basın emekçilerinin de sorularını yanıtladı.

""
Aksaray İşkur İl Müdürü Mahmut Akkuş yaptığı açıklamada; "2020 yılında Aksaray’da İŞKUR tarafından 5 bin 320 kişi istihdam edildi. Normalleşme süreci ile birlikte 8 aylık periyotta Ağustos ayı sonunda 4 bin 500 kişi İŞKUR aracılığıyla Özel sektörde yerleştirildi. Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde 12 Bin 500 kişi çalışmakta olup OSB dışında yer alan sanayi çalışanları ile birlikte toplamda sanayi sektöründe 16 Bin kişi çalışmakta" ifadesine yer verdi. 
""
 
Açıklamaların ardından basın emekçilerinin sorularını yanıtlayan İşkur müdürü Akkuş; haber servisimiz tarafından yöneltilen soru üzerine, Aksaray Merkezde bulunan alışveriş merkezinin otopark konusuna da açıklık getirdi.
""
Akkuş; AVM otoparkı hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "2014 yılında Bakanlığımız tarafından ilk olarak SSK’ya daha sonra ise kurumumuza verilmiştir. Bakanlığımız ile mevcut avm yönetimi tarafından yapılan yazışmalarda kurumumuz tarafından istenilen şartlar yerine gelmemiş olup, yeniden yazışmalar devam etmektedir. Yıllık 50 Bin kişinin geldiği kurumumuza vatandaşlarımızın daha rahat ulaşacağı yer olması için merkezde bulunan bu yerin olmasını istiyoruz. Son kararı bakanlığımız verecektir" dedi. Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA 

2021-09-07 13:18:16

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ATSO’dan Bayram Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi