a

İhmallik ve Sorumsuzluğun Sonucu 1 Can Kaybı

5 Mart Cuma günü Aksaray Merkezde alınmayan tedbirler, sorumluların sorumsuz davranışı, ihmallik 3 çocuk babası bir vatandaşın hayatına mal oldu.

5 Mart’tan bu yana hiçbir yerde yayınlanmayan o olayın ardındaki olayı ailesi Aksaray Son Dakika Haber Merkezine anlattı.

""
Alınan bilgilere göre 5 Mart tarihinde Aksaray’ın Ortaköy İlçesinden Covid şüphesi ile ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesine tedavi için gelen 44 yaşındaki Murat Alkaya’ya Covid teşhisi konulmasının ardından hastanede tedavi altına alındı. Covid olduğunu öğrenen Murat Alkaya yanındaki kardeşi Mutlu Alkaya ile hastane yatış işlemlerini tamamladıktan sonra Hastanede Covid bölümü servisine yatırıldı.
""
İşlemlerin ardıdan 1 saat sonra yattığı servisten elini kolunu sallayarak çıkan Murat Alkaya yaya olarak ulaştığı terminal kavşağında Adana istikametinden Aksaray istikametine seyir halinde olan Ferudun A. idaresindeki Tırın çarpması sonucunda ağır yaralandı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Alkaya doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken, geride ise gözü yaşlı eş ve 3 çocuk bıraktı.
""
  
Ailesi Hukuki Hak Arıyor
Trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden Murat Alkaya’nın ailesi ise ihmallik sonucu hayatını kaybettiğini düşünerek hukuki hak arıyor. 5 Mart’tan bu yana hiçbir yerde yayınlanmayan o olayın ardındaki olayı ailesi Aksaray Son Dakika Haber Merkezine anlattı.
Murat Alkaya’nın kardeşi Mutlu Alkaya Gazeteci Armağan Şen’e verdiği röportajda yaşanan olayları şu şekil özetledi; "Abimin Testinin pozitif çıkması sonrasında hastaneye yatırdık. Yattığı servisin kapısı sensörlü ve kapının önünde de bir tane güvenlik görevlisi vardı. Abimin yatışının ardından ben aşağı inerek kantinden alışveriş yaparak birazda aşağıda kaldım. Aradan  yukarı çıktığımın abimin serviste olmadığını anladım. Kapıda bulunan güvenlik görevlisine sorduğumda merdivenlerden inerek gittiğini söyledi. Durumu hastane polisine ilettim ve ardından 112 acil çağrı merkezini arayarak polis haber merkezine bildirdim. Bu süre zarfının ardından hastane polisi ile kamera kayıtlarına bakmak ve abimin hangi istikamete gittiğini tespit etmek istedik. Güvenlik Kameralarından sorumlu memur yerinde olmayınca onu beklemeye başladık. Bir süre sonra memur geldi ve kameraları inceledik. Ardından abimin eşgal bilgilerini verdim. Sonra polisler abimin acil de olduğunu söylediler. Acile gittiğimde ise abim Kırmızı alanda yaralıydı. Terminal kavşağında tırın çarptığını öğrendim."
İhmal Var !!!
Abisinin hastanede Covid bölümünde elini kolunu sallayarak çıkmasında ihmal olduğunu düşünen Mutlu Alkaya; "Covid bölümünde kapıların sensörlü olması, orada bulunan güvenlik görevlisinin işi ile değilde sürekli cep telefonu ile uğraşarak lakayıt hareketleri sonucunda abimin çıkmasının hiçkimsenin müdahale etmemesi sonucu bir ihmal olduğunu düşünüyoruz. Konuyla ilgili olarak da hukuki mücadelemiz devam ediyor" şeklinde konuştu. 

HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE KANALIMIZDA YAYINDA. 
YOUTUBE‘de YER ALAN ASD TV KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN…

Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA 

2021-03-25 13:27:54

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kırmızı Işık İhlali Yapan İtfaiyeye Otomobil Çarptı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi