Otopark Görevlisi Tutuklandı

ÖzelHaber: Armağan ŞEN
Aksaray Belediyesi şirketleri arasında yer alan Azmi Milli Otopark bölümünde, eras iş merkezi kapalı otopark alanında çalışan otopark görevlisi olarak çalışan daha önce birçok olayda ismi geçen Fadıl Saygılı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber Servisimizden Armağan Şen’in imzası ile Özel Haber olarak 4 Kasım Tarihinde “AKP’li Belediye’nin Otopark Görevlisi Alkollü Kadın İle Ne Yaptı” başlıklı haberimiz ile 27 Kasım Tarihinde “Kim Var Bu Ciddiyesizliğin Arkasında” başlıklı haberimize konu olan Aksaray Belediyesi Eras iş merkezi kapalı otoparkın da görevli olarak çalışan Fadıl Saygılı isimli şahıs geçtiğimiz aylarda karıştığı 2 ayrı suç sonrasında yargılandığı mahkemece hapis cezasına çarptırıldı. Fadıl Saygılı tarafından bir üst mahkeme olan Konya İstinaf Mahkemesine itiraz etsede, İstinaf Mahkeme heyeti itirazı yersiz bularak cezasını onadı.

 

Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen tarafından edinilen bilgilere göre otopark görevlisi ve birçok olayda ismi geçen Fadıl Saygılı isimli şahsın 10 Ağustos 2023 yılında bir şahsı silahla tehdit suçu ve bir başka şahsı ise basit yaralama ile yaralaması üzerine olay adliyeye intikal etti.

 

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmasının ardından Aksaray Cumhuriyet Savcılığınca açılan dava Aksaray 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesinde görülen dava 9 Ocak 2024 tarihinde sonuçlandı. Sonuçlanan mahkemede sanık olarak yargılanan Fadıl Saygılı isimli şahıs bir şahsı  silahla tehdit suçundan 1 Yıl 3 Ay Hapis cezası, aynı olayda bir başka şahsa ise basit yaralama suçundan 5 ay olmak üzere toplamda 1 Yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık Fadıl Saygılı tarafından Konya Bölge Adliye Mahkemesine İstinaf başvurusunda bulunsada bir üst mahkeme yerel mahkemenin verdiği kararı yerinde ve doğru olarak görmesi üzerine cezayı kesin olarak onadı.

 

1 Mart 2023 tarihinde Aksaray İnfaz Hakimliği tarafından Fadıl Saygılı isimli şahsın 1 Yıl 8 ay hapis cezasını çekmesi için şahsın tutuklanma işlemlerini başlattı. Pazartesi günü teslim olan Fadıl Saygılı hastanede gerçekleştirilen sağlık kontrollerinin ardından Aksaray Cezaevine gönderildi. Saygılı’nın Açık ceza infaz kurumunda cezasını tamamlamasının ardından Denetimli Serbestliğe ayrılacağı öğrenildi.

 

İşte Fadıl Saygılı’nın adının geçtiği diğer Olaylar;

2023 yılı Kasım ayı içerisinde Aksaray Belediyesi şirketleri arasında yer alan Azmi Milli Otopark bölümünde, eras iş merkezi kapalı otopark alanında çalışan otopark görevlisi Fadıl Saygılı ile alkollü olduğu iddia edilen ve ismi alınamayan kadın saatlerce otopark kabininde ne yaptığı merak konusu olurken, Aksaray Belediyesi’nin bu çalışanı hakkında işlem başlattığı öğrenildi.

 

Kimse Dur Diyemiyordu!!!

AKP’li Aksaray Belediyesi şirketleri arasında yer alan Azmi Milli Otopark bölümünde, eras iş merkezi kapalı otopark alanında çalışan otopark görevlisi Fadıl Saygılı’nın gün geçmiyor ki bir başka ciddiyetsiz ve iş ahlakına uygun olmayan davranışta bulunmasın. Belediye’nin şirketinde işçi olarak çalışan Saygılı’nın ciddiyetsiz tavrına kimse dur diyemezken, belediye’nin şirket elemanı Saygılı ise kuralsızlığına hergün bir yenisini ekliyordu. Mesai saatleri içerisinde bir işçinin sosyal medyada canlı yayın yapması iş ahlakına uygun olmazken, Fadıl Saygılı isimli işçinin birçok defa mesai saatlerinde sosyal medyada canlı yayın yapması hem kamuoyunun hem de belediyede diğer çalışanların tepkisini yüksek sesle dile getirilmesine neden olmuştu.

 

Otopark Görevlisi Bakın Kim Çıktı!!!

Aksaray Belediyesi şirketi tarafından görevlendirilen ve kapalı otopark görevli kabininde alkollü olduğu iddia edilen kadın ile  saatlerce kalan Fadıl Saygılı’nın 30 Mayıs 2020 tarihinde özel sektörde otopark görevlisi olarak çalıştığı dönemde Aksaray merkez Hamidiye Mahallesi PTT Caddesinde o dönem 56 yaşındaki Ayhan Altınsoy isimli engelli yurttaşı darp ettiği ile haberlere konu olmuştu.

 

 

Mahkeme Otopark Magandasına Ceza Kesti

Engelli yurttaşı darp olayının adliyeye taşınmasının ardından Aksaray 4 Asliye Ceza Mahkemesince görülen dosya sonrasında otopark magandası Fadıl Saygılı isimli şahıs 112 gün adli para cezası ile toplam 2 bin 240 lira para cezası ile cezalandırıldı.
Mahkeme tarafından cezalandırılan maganda şahsına ait sosyal medya hesabından mahkeme kararını paylaşarak sanki yaptığı hareketin meşru olduğunu ima edercesine Adli mercilere de isyan ederek, o dönemde olayı haber yapan gazetecilere de ateş püskürdü.

 

Yaptığı paylaşım ise şu şekilde; ”Anama avradıma sövene ceza yok. Beni otopark magandası ilan eden şahsa ceza yok. Kendimi savunmak için yaptığımı Fiili Müdahaleye 2.240 TL Para Cezası… Adalet neresinde bunun… Allah’ından bulun. Bu cezayı öderim sıkıntı yok… Sizi Allah’a havale ediyorum. Armağan Şen ve Mehmet Mücahit Mercan denen gazeteciler.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Azdı Kudurdu Vatansızlar 4 Türk Gencini Bıçakladılar

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?