Hastane Yolsuzluğunda Kripto FETÖ mü Var

Özel Haber: Armağan ŞEN

8 Eylül tarihinde yayınladığımız “Hastanede Yolsuzluk Soruşturması” başlıklı Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in özel haberinin ardından konuyu araştıran haber merkezimiz ilginç bilgilere ve gerçeklere ulaşmış bu bilgileri 12 Eylül tarihinde “Yolsuzluğun Detayına ASD Ulaştı” başlıklı haberle kamuoyu ile paylaşmıştık.

Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezinden Armağan Şen ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan yeni bir yolsuzluk soruşturmasının detayına ulaşarak ismi geçen birçok kişinin ortak noktasını da buldu.

Aksaray ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılan alımlarda usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığı iddiası ile ilgili olarak hastanede üst düzey görevlilerinde olduğu toplam 10 kişi hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi. Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre yaklaşık 2 hafta önce başlatılan soruşturma kapsamında birçok üst düzey yöneticilerinin de aralarında olduğu 10 kişi hakkında usulsüz alım ve yolsuzluk hakkında idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi. İdari soruşturmanın adli soruşturmaya da dönmesi beklenirken, soruşturma adeta sır gibi gizli tutulmakta idi.

Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre İddialara göre 3-4 Milyon Lira arasında usulsüz alımların olduğu öğrenilen soruşturmada 10 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Sır gibi saklanan soruşturmanın detayına ulaşan Aksaray Son Dakika haber merkezi 3-4 Milyon Lira arasında rakamların olduğu yolsuzluk ise ne ihale ne doğrudan temin yapılmadan, ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi kamera alımı, bakımı, otopark sistemi, otomatik kapı sistemleri üzerinden olduğu ve birçok işi aynı firmanın yaptığı ve birçok farklı alımlarda da aynı şekilde ihale ve doğrudan temin yapılmadan gerçekleştiği soruşturmada dikkat çeken bir başka nokta.

Taht Kavgası mı Var?…

Cengizhan Kılıçaslan Başhekim olduğu dönemde yeni yolsuzluk soruşturmasında adı geçen Hüseyin Mutlu ve Murat Gül’ü göreve getirmesiyle başlayan ve sonrasında Kılıçaslan’ın İl Sağlık Müdürü olmasının ardından Kamu Hastaneleri Başkanı Hüseyin Mutlu, Dekan Murat Gül görevlerine kademe atlarken, Acil Sorumlusu olarak ise Kamil Kokulu göreve getiriliyor. Yine bu dönemde Ekrem Taha Sert doçentliğe yükselirken, Zekiye Soykan Sert ise doçentliğe yükselme aşamasında ve Murat Özcan ise Başhekim Yardımcılık görevine getiriliyor. Hüseyin Mutlu’nun Başhekim olmasının ardından Başhekim yardımcısı olarak Kadın Doğum Doktoru sıkıntısı yaşanan ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hastalara bakması ve vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi gerekirken Zekiye Soykan Sert başhekim yardımcılığına getirildi.

Burada ise dikkat çeken bir başka nokta Konya Acil Uzmanlık Derneğinde Kamu Hastaneleri Başkanı Hüseyin Mutlu ile Ekrem Taha Sert arkadaşlık seviyesini artırması sonucunda eşi Zekiye Soykan Sert Başhekim Yardımcılığı görevine getiriliyor. Ancak vatandaşların doktor Kadın Doğum Doktoru bulmakta sıkıntı çekmesi sonrasında gelen baskılar neticesinde Zekiye Soykan Sert Başhekim Yardımcılığı görevinden istifa ediyor.

Alımlardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Nerede?

ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan kamera alımları, otomat sistem alımları Fİ.. markadan alınırken bu firmanın iddialara göre ortağı ve alım yapılan Yaşar Ç. İsimli şahsın ise F16 pilotluğundan ihraç edildiği en çok dikkat çeken konu olurken, o dönemde alımlarda sorumlu Müdür Yardımcısı Yusuf Başböger Konya’da görevli iken Aksaray’a görevlendirildi. Yusuf Başböger tarafından kamera alımları F16 pilotluğundan ihraç edilen Yaşar Ç.’nin ortağı olduğu iddia edilen Fİ… markadan alım yapıldı. Alımlar sonrasında müdür yardımcısı Yusuf Başböger Aksaray ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinden görevine son verilerek, önce Ilgın Devlet hastanesine daha sonra ise oradan da görevden alınarak Konya merkeze çekildi.

Hangi Milletvekili ve Bürokrat Baskı Yaptı?

ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan 3-4 Milyon Liralık kamera ve otomat vurgununda ise hastanenin biran önce açılması ve AKP Genel Başkanı R. Tayip Erdoğan’ın toplu hastane açılışına yetiştirilmesi için AKP’li vekil tarafından dönemin İl Sağlık Müdürü beceriksiz Kerim Yeşildağ’a baskı yaptığı, beceriksiz Yeşildağ’ın hastane yetkililerine baskı yapması sonucunda bu alımların ihalesiz ve doğrudan temin yapılmadan usulsüz şekilde yapıldığı sağlık çalışanları tarafından konuşulan en büyük iddia.

Yolsuzluğun Arkasına Kripto FETÖ mü var?

ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan 3-4 Milyon Liralık vurgunun arka perdesinde ise kripto FETÖ mü var konuşulurken ve gündemde bomba etkisi yaratan iddia ise birçok konu ile sanki ispatlanırcasına.

Yolsuzluk soruşturmasında adı geçen Hüseyin Mutlu’nun özel bir okulda görev yapan öğretmen olan baldızının FETÖ’den geçtiğimiz yıllarda gözaltına alındığı ve evlerinde yapılan aramalarda FETÖ Örgüt üyesine ait dökümanlar çıktığı ancak bu dökümanların baldızının kabul etmediği ve Aksaray’da gazeteci olan FETÖ Terör Örgütünden kapanan AGİAD üyesi olan babası A.S.’ye ait olduğu, gazeteci A.S.’nin ise bu durumu kabul ettiği konuşulurken, Gazeteci A.S. hakkında gözaltı işlemi yapılıp yapılmadığı ise bir başka konuşulan konu. Bu sorunun cevabı ise Aksaray Adliyesi ve Aksaray İl Emniyet Müdürlüğünde saklı.

NOT: Haberimizin ilk halinde Hüseyin Mutlu’nun eşi diye SEHVEN yapılan hatamız nedeniyle Hüseyin Mutlu’nun eşi hanımefendiden ve kamuoyundan AKSARAY SON DAKİKA HABER MERKEZİ olarak ÖZÜR DİLERİZ. Haberimizi servis ettiğimiz ilk dakikalarda sehven yazılan EŞİ Kelimesi BALDIZI olarak düzeltilmiştir…

14 Eylül 2022 Tarih ve Saat 20:36’da yayınladığımız haberimizi 14 Eylül 2022 Tarih ve Saat 21:51’de yayınladığımız düzeltme haberimiz ile Kamuoyundan Sehven Yaptığımız Hata sonucundan Özür dileyerek yayınlıyoruz. 

Işık Evlerinde Kalmışlar!!!

Yine iddialar arasında Hüseyin Mutlu, Murat Gül ve Kamil Kokulu isimli kişilerin Işık evlerinde kaldıkları sağlık çalışanları tarafından yüksek sesle konuşulan konular arasında yer almakta. Tüm bu iddialar ışığında ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan 3-4 Milyon Liralık Vurgunun arkasında Kripto FETÖ bağlantısı mı var sorusu akıllara gelirken, tüm bu gerçeklikler ise Aksaray Cumhuriyet Savcılığı ve Aksaray il Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılacak sorgulama ve sonrasında ise kamuoyunu aydınlatma açıklamasında ortaya çıkacak…

Aksaray Cumhuriyet Savcılığına ve İl Emniyet Müdürlüğüne Soruyoruz…

ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan 3-4 Milyon Liralık yolsuzluk olayı sonrasında başlatılan idari soruşturma sürecinde Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak kamuoyunu aydınlatma adına Aksaray Cumhuriyet Savcılığına ve İl Emniyet Müdürlüğüne soruyoruz;

1- Haberimizde yer alan ve ismi iddia edilen Yolsuzluk soruşturmasında adı geçen Hüseyin Mutlu’nun özel bir okulda öğretmen olarak görev yapan baldızının kaldığı evde Örgüte ait dökümanlar bulunmuş ve Terör Örgütün AGİAD üyesi olan babası Gazeteci A.S.’nin kabul etmesi sonrasında Gazeteci A.S. ve kızı hakkında yapılan işlemler sonrasında BERAAT ettiler mi?

2-Yine iddialar arasında Hüseyin Mutlu, Murat Gül ve Kamil Kokulu isimli kişilerin Işık evlerinde kaldıkları sağlık çalışanları tarafından yüksek sesle konuşulan konular arasında yer alırken bu şahıslar hakkında işlem oldu mu?

3- Haberimizde yer alan yolsuzluk iddiaları hakkında adli işlem başlatıldı mı?

Beceriksiz Yeşildağ’a Soruyoruz….

Yaşanan soruşturma sürecinde Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak kamuoyunu aydınlatma adına dönemin İl Sağlık Müdürü Beceriksiz Kerim Yeşildağ’a soruyoruz;

1- AKP Genel Başkanı R. Tayip Erdoğan’ın toplu açılışına yetiştirilmesi için Aksaray’ın AKP’li milletvekili tarafından baskı aldınız mı?

2- Eğer ki milletvekili tarafından baskı aldı iseniz, Hastane yönetimine baskı yaptınız mı?

3- Vicdanınız Rahat mı?

Bilgisiz Güleç’e Soruyoruz…

İl Sağlık eski Müdürü beceriksiz Kerim Yeşildağ’dan sonra koltuğa oturan yeni İl Sağlık Müdürü bilgisiz Abdullah Güleç soruşturma kapsamında isimleri yer alan müdür yardımcılardan İstifa istediği, Bilal Güler’in ise bu isteğe karşı olumlu yanıt vererek istifa ettiği ancak istifa işlemlerinin henüz resmiyet kazanmadığı iddia edildi.

Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak kamuoyunu aydınlatma adına Aksaray İl Sağlık Müdürü bilgisiz Abdullah Güleç’e soruyoruz;

1- Müdür yardımcılarından istifa istediğiniz doğru mu?

2- Ortada 3-4 Milyon liralık yolsuzluk soruşturması varken ve 10 kişinin ismi geçerken neden sadece Müdür yardımcılarından istifa istedin?

3- İstemiş olduğun ‘İstifalar’ ile bu yolsuzluk soruşturmasını kapatmaya mı çalışıyorsun?

4- Senin isteğin üzerine istifa ettiği iddia edilen Bilal Güler’in istifası işleme kondu mu? Konulmadıysa neden işleme alınmadı?

5- Bu soruşturma kapsamında siyasi baskı aldın mı? Yüreğin varsa bu soruya net cevap ver…

6- Soruşturma sonuca ne zaman bağlanacak? Soruşturmada ismi yer alan ve suçsuz olan insanların da psikolojisi ve haklılığı da düşünülere soruşturma sonucunu kamuoyu ile paylaşacak mısın?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Abisini Öldüren Zanlı Yakalandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?