Haberimiz Sonrası Açılan Soruşturmada 2 Görevliye Ceza Yağdı

Haber: Armağan ŞEN

11 Şubat tarihinde Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’in imzası ile yayınladığımız “Bunun adı Sorumsuzluk derhal Soruşturma Başlatılmalı” başlıklı Özel Haberimiz sonrasında Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’a olaya derhal el atarak okula aynı gün 2 müfettiş görevlendirmişti.

11 Şubat tarihinde yayınladığımız Aksaray Merkez’de bulunan Somuncu Baba Anadolu Lisesinde okulun hizmetli görevlisi ve okul müdür vekilinin okula yaklaşık yarım saat geç gelmesi nedeniyle soğuk hava da yüzlerce öğrenci ve onlarca öğretmen dışarıda kalmasını Aksaray Son Dakika Haber Merkezi olarak dile getirmiştik. Skandalın adresi Aksaray Somuncubaba Anadolu Lisesinin hafta içi her gün 07:45 de açılan okul, Aksaray Valiliği tarafından 10 Şubat tarihinde yapılan ‘köy ve ilçelerde bulunan okul tatil haberi’ nedeniyle okulun tatil olacağını düşünen hizmetli ve okul müdür vekili okulu açmadı. Ders saati için okula gelen öğrenciler ve öğretmenler okulun kapalı olması nedeniyle soğuk havada dışarıda kaldılar. Okulun hizmetli görevlisi telefon ile aranarak okula gelmesi istendi.

Okul Müdür Vekili de Yoktu…

Okulun hizmetli görevlisi ‘Okul Tatil’ diye gelmeyince yüzlerce öğrenci ve onlarca öğretmen soğuk havada dışarıda beklemek zorunda kalırken, okul müdür vekilininde o saatte olmaması bir başka düşündürücü konu oldu. Öğrenci velileri Aksaray Valiliğini ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünü göreve davet konu hakkında derhal Soruşturma başlatılmasını istediler.

MEM Kartal; Derhal Soruşturma Başlattı…

Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’in yayınladığı özel haber sonrasında Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal derhal soruşturma başlattı. Konu ile ilgili ivedilikle bir müfettiş görevlendirilerek soruşturma için Aksaray Somuncubaba Lisesine gönderildi. Soruşturmanın hızlıca tamamlanarak gerekli işlemlerin yapılacağı öğrenildi.

Okul Müdürünün O Tarihte İzinli Olduğu Öğrenildi…

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal tarafından açılan soruşturma kapsamında okula 2 müfettiş görevlendirildi. Müfettişler tarafından yapılan inceleme sonucunda Okul Müdürü 11 Şubat tarihinde idari olarak izinli olduğu öğrenilirken, Okul yönetiminden sorumlu Okul Müdür Vekili ve Okulda hizmetli görevlisine ceza kesildi. Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri tarafından yapılan soruşturma kapsamında Okul yönetiminden sorumlu Okul Müdür Vekili ve Okulda hizmetli görevlisine Kınama Cezası verildi.

Okul Müdüründen Haber Merkezimiz Olarak Özür Dileriz….

O gün yayınladığımız haberde Okul Müdürününde okulda olmadığını yazmıştık. Yapılan soruşturma kapsamında Okul Müdürünün idari izinli olduğu öğrenildi. Bu kapsamda Okul Müdüründen sehven yaptığımız hata nedeniyle Aksaray Son Dakika Haber Merkezi olarak özür diler, o tarihte yayınladığımız haberde sehven yapılan hatayı düzelttiğimizi kamuoyuna bildiririz…

0 0 0 1 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Deprem Tatbikatında Dikkat Çeken Detay

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 1 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?