Eser; Tarım ve Hayvancılık Can Çekişiyor

Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Kasaplar, Besiciler ve Hayvan Alım Satımları Odası Başkanı Kadir Eser son iki yılda artan et fiyatlarına açıklık getirdi. Eser 2020 yılında karkas etin kesim fiyatı 35 ila 40 lira arasındaydı. Şimdi yıl 2022 80 ila 85 lira arasında buda % 100 zam demek. Bu artan zamları tetikleyen ne diyecek olursanız tabiî ki artan yem girdileri. Buda ister istemez et fiyatlarına yansıyor. Bakın 2020 yılında kasaplarda et fiyatı 60 lira iken şimdi 120 ila 130 lira arasında. Aksaray’da tarım ve hayvancılık can çekiştiriyor. Nedeni ise artan gübre ve yem fiyatları.

Geçimini hayvancılıkla sağlayan çiftçilerimiz şuanda zor durumdalar. 2 yılda artan yem girdileri karşısında besicilerimiz ve çiftçimiz perişan acil çözüm yolları bulunmalı, desteklenmeliler. Eser artan yem girdileri karşısında geçimini sütten sağlayan besicilerimiz emeğinin karşılığını alamıyorlar. Her gecen gün artan zamlar karşısında ne yazık ki süt fiyatları besicilerimizi memnun etmiyor. Emeğinin karşılığını tam anlamıyla alamıyorlar. Gün gelecek süte bile hasret kalacağız. Bunun içinde tarım ve hayvancılık desteklenmeli dedi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mart Ayı Verilerinde Aksaray Yeni Rekorlara Koşuyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?