Emniyet ve Jandarma Ekipleri Teyakkuza Geçti

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri teyakkuza geçti. Görev dönüşü olan özellikle gece saatlerinde yatış izni olan personelin daha duyarlı olması istenirken, bu geceden geçerli önümüzdeki 5 gün ekipler 7/24 mesaiye hazır olması istendi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu başkanlığında kurulan kriz masasında önümüdeki 5 gün için başta İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri olmak üzere Aksaray Valiliğine bağlı tüm kurum müdürlükler ise her an hazır bekleyecek.

Aksaray Valiliği tarafından alınan tedbirler kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerini kış mevsim şartlarına uygun her an göreve hazır olması beklenirken, dışarıda kalan yurttaşlar için anında diğer kurumlar ile irtibata geçilerek 3 dakika içinde çözüm bulunarak, sokakta kalan yurttaş devletin sıcak yatağında olacak.

Hafta başından itibaren Aksaray’ı etkisi altına alan soğuk hava bugün gece saatlerinden geçerli olmak üzere önümüzdeki 5 gün yeni aşırı soğuk hava dalgası gelmesi bekleniyor. Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğünden yapılan aşırı soğuk hava dalgası nedeniyle Aksaray Valiliği tarafından kriz masası oluşturuldu. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu başkanlığında kurulan kriz masasında önümüdeki 5 gün için beklenen aşırı soğuk hava dalgası ile mücadele için Aksaray adeta teyakkuza geçti.

Jandarma ve Polis ekipleri 7/24 her an görevde olacak şekilde uyarılırken, olası trafik kazalarında hızlı ve güvenilir şekilde müdahale edilerek yollar açılacak, yaralılar vakit kaybetmeden hastanelere ulaştırılacak. Hastanelerde görev yapan özellikle uzman doktorlar ise her an müdahale için görevlerinde daha duyarlı olacaklar.

112 acil ambulans ekiplerinde günün mesaisini tamamlayan personelde jandarma ve polis ekipleri gibi her an görev hazırcasına beklemede kalacak.

Sokak Hayvanları Unutulmayacak!!!

Aşırı soğuklar nedeniyle sokaklarda yaşam alanı zorlaşan sokak hayvanlarının beslenme görevi yine merkezde Polis ekipleri, merkez dışında ise jandarma ekiplerince karşılanarak, beslenmeleri yapılacak. Yurttaşlarında çevrelerindeki sokak hayvanlarına karşı daha dikkatli ve vijdani olmasını isteyen yetkililer imkanlar ölçüsünde sokakta yaşayan canlar için yurttaşlarımızın bu zorlu hava şartlarında daha duyarlı olmalarını beklediklerini dile getirdiler.

Özel İdare Ekipleri Hazır ve Hazır Olacak!…

İlimizde özellikle Akin, Güzelyurt, Karaören gibi yoğun tipi ve karın olabileceği, buzlanma olaylarının aşırı olması beklenen ve olası yol kapanmalarına karşı Özel İdare ekipleri de şehrin dört bir yanında bulunarak olaylara belirlenen bölgelerden ulaşım sağlanarak, engel oluşan yerlere kısa zamanda ve anında müdahale ile mağduriyetlerin giderilmesi için çalışmalar yapılacak.

Karayolları Her An Görevde Olacak!…

Özellikle karayolları sorumluluk alanlarında yaşanması muhtemel buzlanma, yol kapanma, trafik kazaları gibi olaylara da kısa sürede ulaşılacak ve olaylara anında müdahale ederek, çalışmalarını seri ve güvenilir şekilde yapacak.

Donmalara ve Zehirlenmelere Karşı Dikkat!…

Bugün geceden itibaren ilimizi etkisi altına alması beklenen aşırı soğuk havalarda hava sıcaklıkları -20’lere kadar görmesi beklenirken, yetkililer vatandaşları da uyardı. Su donmalarına karşı tedbirlerin alınması vurgusunu yapan yetkililer, vatandaşların karbonmonoksit zehirlenmelerine karşıda daha duyarlı olmaları konusunda tedbirleri elden bırakmamaları gerektiği vurgusunu yaptılar.

Araçlar Kontrol Edilecek…

Kış mevsim şartlarına özellikle araç tekerleri uygun olmayan araçların geçişine izin verilmeyecek. Bu nedenle yola çıkacak olan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için duyarlı olunması gerektiğini savundular.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Vatandaşa İşkencenin Fotoğrafı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?