Barışmadık Yayınlanan Haberler Yalan

Geçtiğimiz günlerde Aksaray’da 16 yaşındaki kızı kaçırma olayının ardından kızın ailesi adalet arayışında olduklarını belirterek “Kızı kaçırılan biz, darp edilen, evi basılan biz. Ama suçlu muamelesi gören yine biz. Suçluların biran önce ceza almasını istiyoruz” dedi.
Geçtiğimiz hafta içi Aksaray’ın Sevinçli köyünde kız kaçırma olayından sonra köy muhtarının yakınları tarafından bir evi basan grup eve silahla ateş açıp aileyi taş ve sopalarla darp edildiği olayda 1’i ağır 3 kişinin yaralandığı olayda 7 kişi gözaltına alınmıştı. 
""
Edinilen bilgiye göre, Umut Şener (21) Ramazan Bayramı’nın 1. günü aynı köyde yaşayan 16 yaşındaki D.C.’yi kaçırdı. Kaçırma olayının ardından durumu jandarmaya bildiren aile Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun aracılığıyla kızı kısa sürede bularak ailesine teslim etti. 4 gün sonra yeniden kızı kaçırmak isteyen Köy Muhtarı Nurettin Şener’in (46) yeğeni Umut Şener kızın yaşadığı, ailesinin evine silahlı baskın yaptı. Bu sırada evde olan kızın amcası Ramazan Candan (42) ve kızın kuzenleri Hidayet Candan (19) ile Tufan Candan (18) ile karşılaşan Umut Şener yakınlarıyla birlikte eve silahla ateş açtı. Eve girmek isteyen Umut Şener ve yakınları amca Ramazan Candan, Hidayet Candan (19) ile Tufan Candan’ı taş ve sopalarla darp etti. Kavga seslerini duyan köy halkı durumu jandarmaya bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen jandarma ekipleri Umut Şener ve yakınları olmak üzere 7 şahsı gözaltına aldı. Yaralı olan 3 kişi olay yerine gelen ambulanslarla Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırılırken, kızın amcası olan Ramazan Candan’ın durumunun ağır olduğu öğrenildi.
“Adalet İstiyoruz”
D.C’nin babası Şakir Candan yaptığı konuşmada “‘Çocuğu bırakın, yeğenini vermeyeceğiz’ dedik. ‘Erkekseniz gelin alın çocuğu’ dedi Muhtar. Biz de jandarmayı aradık. Böyle olmayacak dedik gittik valiye çıktık. Vali beyle görüştük. Vali muhtarı aradı ve 10 dakika içinde çocuk geldi bize. Muhtarın yiğeni kızımı kaçırdı. Kızımı kaçıran Umut Şener ve muhtarın yakınları hakkında adli işlemlerin biran önce yapılmasını ve kızımızı kaçıran, bizleri darp eden, evimizi kurşunlayan şahısların tutuklanmasını istiyoruz. Bazı haberlerde bizlerin barıştığına dair haberler duyuyoruz. Bizim kızımız kaçırılmış, evimiz basılmış, kardeşim yoğun bakımda yatıyor bizim bu durumda barışma olmaz” dedi.
Kızın annesi Leyla Candan (35) ise, “Benim kızımı kaçırdılar. 16 yaşında daha. Kızımı kaçıran Umut Şener daha önce köyden 2 kız daha kaçırdı. Ancak şikayetçi olunmadığı için köy içinde de konu kapatıldı. Umut Şener, muhtarın yiğeni olması nedeniyle ondan güç alıyor” ifadesine yer verdi.
“Kömürlüğe Kapattılar”
Kaçırılan Kız D.C. İse; “Umut Şener ile birlikte tanımadığım bir kişi beni araba ile kaçırdılar. Sinyal takibi yapılmaması için elimden telefonumu alarak kapattılar. Beni halasının evine götürerek bu evin kömürlüğünde 2 saat beni beklettiler. Daha sonra olayın jandarmaya ihbar edildiği duyulması üzerine beni bıraktılar. O gün ifade de ben korktuğum için şikayetçi olmadım. Ama şimdi şikayetçiyim ve cezaevine girmelerini istiyorum” şeklinde konuştu.
“CHP Olarak Konunun Takipçisiyiz”
CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk ve İl Başkan Yardımcısı Avukat Yasemin Turan Özdemir ile birlikte mağdur kızın ailesini ziyaret ederek; “Bir kız çocuğunun kaçırılma olayı ve daha sonrasında gelen darp olayları, ev basma olayları sonrasında ise bir tane tutuklama işlemi yok. Ülkemizdeki hukuksuzluğun, haksızlığın, dayısı, çevresi ve tanıdığı olanın her tülü suçtan muaf olduğunun bir örneğini de Aksaray’ın Sevinçli köyünde yaşıyoruz. Biz her ne kadar hukukun gücüne ve tarafsızlığına inanmasak da, hukukun kırıntıları ile direnmeye devam edeceğiz. Birilerinin arkasında dayıları var ise mağdurun yanında CHP vardır. CHP olarak konunun takipçisi olacağız” dedi.  
HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE KANALIMIZDA YAYINDA.
YOUTUBE‘de YER ALAN ASD TV KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN…

Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-05-22 18:43:38

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Meteoroloji Müdürlüğü Bahçesinde Yangın

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?