Aksaray’da 3 Okul Hasarlı Olması Nedeniyle Taşındı

Özel Haber: Armağan ŞEN 
6 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Pazarcık Kahramanmaraş 7.6 şiddetindeki ve yine aynı gün merkez üssü Elbistan Kahramanmaraş 7.7 şiddetindeki depremlerin ardından on binlerce insan hayatını kaybetti. On binlerce yurttaş ise hastanelerde tedavi altına alındı.

11 ilimizde yıkıma sebep olan deprem sonrasında, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı ikinci yarısı 2 hafta süre ile ertelenmişti.
Deprem bölgeleri haricinde yer alan 70
ilimizde eğitim ve öğretim yılı takvimi 20 Şubat Pazartesi günü itibariyle öğrencilerimiz tekrar ders başı yapacağını Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dugurulurken, Deprem Bölgesinde ki okullar ise 1 Mart’ta ders başı yapması planlandı.

 

Yaşanan deprem ve artçılar sonrasında Aksaray Merkezde bulunan 3 okul hasar görmesi nedeniyle eğitim ve öğretimleri yakın okullara taşındı.
Aksaray Son Dakika (ASD) haber Merkezinden Armağan Şen’in aldığı bilgilere göre ilimizdeki hasarlı okullar ve eğitim alacakları yeni okullar şu şekilde;

 

Aksaray Merkez Gazi Paşa 1930 (Gazi İlkokulu) Okulunda eğitim gören öğrenciler, Hamit Acar okulunda ikili eğitim ve öğretim ile ders başı yapacak.

 

Aksaray Merkez Pınar Mahallesi’nde bulunan 1981 Gazi Paşa İlköğretim okulunda yaşanan hasar nedeniyle buradaki öğrenciler ise yine Pınar Mahallesi’nde bulunan Gazi Paşa Ortaokulunda eğitimlerini tamamlayacaklar.

 

Aksaray Merkez Coğlaki Mahallesinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Proje İmam Hatip lisesinde yaşanan hasar nedeniyle burada eğitim alan öğrenciler ise okulun karşısında bulunan orta okul binasında ikili eğitim ile eğitimlerine devam edecekler.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’da Okullar Tatil Edildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?