Aksaray’a Bağlanan 3 Yol Açıldı

Haber: Armağan ŞEN 

Soğuk hava şartları ve kar yağışı nedeniyle Aksaray’da ulaşıma yönelik 2 ilçe 4 Köy yolu kapanmasının ardından Aksaray’a bağlanan şehirler arası yollar gece saatlerinde tamamen trafiğe kapanmıştı.

Alınan bilgilere göre Gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonrasında yoğun tipi ve soğuk hava nedeniyle Aksaray merkeze bağlı 3 köy ile Ağaçören ilçesine bağlı bir köy yolu trafiğe tamamen kapatıldı. Aksaray AFAD il Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre Aksaray’ a bağlı Akin ve Balcı yolu ile Ortaköy – Ekecik yolu, Ortaköy – Ağaçören ile  Ağaçören – Abalı yolu trafiğe tamamen kapatıldı.

Öte yandan alınan son bilgilere göre Aksaray’a bağlı birçok köy yoluna bağlantıların kapalı olduğu, Trafiğe kapanan yollarda çalışmaların sürdüğü, İl Özel idaresi karla mücadele ekiplerinin yoğun şekilde tipi ile mücadele ettiği öğrenildi.

Ankara – Adana – Nevşehir Yolu Kontrollü Şekilde Açıldı

Aksaray’da ve çevre illerde yaşanan tipi ve olumsuz hava şartları trafiği de etkiledi. Ankara – Adana – Nevşehir bölgelerinde de yaqşanan yoğun kar ve tipi nedeniyle gece saatlerinde ulaşım kapanmıştı. Aksaray istikametinden bu bölgelere seyir halinde olan araçların geçişi gece yasaklanmıştı. Durdurulan otobüsler yurtlarda konaklatılmış, AFAD ekipleri tarafından kumanya dağıtıldı.

8 Saat aranın ardından Aksaray-Ankara karayolu trafiğe açılarak araçlara karayolları ekipleri tarafından yapılan eskortluk görevi ile geçişlere izin verilmeye başlandı.

Aksaray – Adana karayolu da Aksaray-Ankara karayolu gibi kontrollü şekilde trafiğe açıldı.

Tipinin en yoğun yaşandığı Aksaray-Nevşehir karayoluda  kontrollü şekilde trafiğe açıldı.

Tırların Makaslaması Nedeniyle Yollarda Zorluklar Yaşanıyor

Aksaray’da yaşanan tipi ve olumsuz hava şartları trafiği durma noktasına getirdi. Jandarma ve Polis ekiplerinin yanı sıra Karayolları ekipleri de yollarda makaslama yapan tır araçlarını kurtarma çalışmasını sürdürürken, ekipler yolları açmak için yoğun çaba sarf ediyor.

İşte Karayollarında Son Durum

Aksaray – Konya karayolu; yol kısmen açık. Yoğun kar yağışı var. Konya bölgesinde ise yoğun kar ve tipi var. Bozdağ mevkisinde ise tamamen kapanma var

Aksaray – Adana karayolu; kontrollü şekilde trafik veriliyor.  Yoğun Kar yağışı devam etmekle birlikte Ereğli kavşağı – Beştepeler mevkii arası yoğun kar ve tipi var.

Aksaray – Ankara karayolu; kontrollü şekilde trafik veriliyor. Yoğun kar yağışı ve tipi var. Şereflikoçhisar-Ankara bölgesinde ise yoğun kar ve tipi var.

Aksaray – Nevşehir karayolu; kontrollü şekilde trafik veriliyor. Yoğun kar yağışı ve tipi devam etmekte. Çalışmalar devam ediyor

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’a Bağlanan Bir Yol Kontrollü Şekilde Açılmaya Başladı

HIZLI YORUM YAP

1 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?