Özel Haber: Armağan ŞEN

Cumhuriyet döneminde kurulan ve tarihi eser olarak da kayıtlardaki yerini alan Aksaray Kapalı T Tipi Eski Cezaevinde dün akşam meydana gelen yangın sonrasında Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen eski cezaevinin içerisine girerek yangının olduğu bölümü görüntüledi.

AKP İktidarı tarafından yapılan ve Türkiye’nin en büyük cezaevi alanının ardından boşaltılan Cumhuriyet tarihinde kurulan Aksaray Kapalı T Tipi Eski Cezaevinde ilk olarak 29 Ocak 2020 yılında iddialara göre madde bağımlıları tarafından yangın çıkarıldığı ve o yangına itfaiye ekiplerince yapılan müdahaleler ile yangın büyümeden söndürülmüştü. Yangın sonrasında Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince tarihi eski kapalı cezaevi korumaya alınarak 24 saat esasına uygun şekilde korunmaya başlamıştı. Emniyet ekiplerince yapılan bu nöbeti 31 Mart 2020 tarihinde yayınladığımız haberde de dile getirmiştik.

Bu olaydan tam 1 yıl 2 ay sonra 12 Mart 2022’de yine iddialara göre madde bağımlıları tarafından yangın çıkartılarak eski cezaevinin mahkum koğuşlarının çatısının yanması sonucu olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerince uzun uğraşlar sonunda yangın söndürüldü. Yangın sonrasında Aksaray Kapalı T Tipi Eski Cezaevinin içerisine Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Ş girerek yangın sonrasında atıl kalan binayı gözler önüne serdi.

Öte yandan Aksaray Kapalı T Tipi Eski Cezaevinde dün akşam meydana gelen yangın öncesinde geçtiğimiz hafta çevredeki vatandaşlarca cezaevi içerisine şüpheli şahısların girdiği iddiası ile en az 2 ihbar geldiği de alınan bilgiler arasında.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hanım Ağa’ya Yakışır Açılış

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?