Özdemir ve Koçaş İddiaları Açıklayın

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’ın Ortaköy İlçesi AKP’li Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir çifte standart mı uyguluyor? Ortaköy’e yapılacak olan 2 ayrı dükkan yerleri için birisine ruhsat verirken, diğer yatırımcıyı muhattap almayarak ruhsat işlerini zorlaştırması AKP’li Özdemir’in çifte standart uyguladığı iddiaları gündeme geldi.

ATSO tarafından kurulan kooperatif tarafından Ortaköy Kırşehir yolunun iç kesminde yapılacak olan 36 dükkan için ruhsat verdiği iddia edilirken, bir başka yatırımcı tarafından Ortaköy-Kırşehir yolu üzerinde 42 dükkan için ruhsat vermemesi akıllara birçok soru işaretini de getirdi.

 

ATSO logosunun dahi kullanılamayacağı kooperatifin başında bulunan Rafet Altınpınar tarafından Ortaköy Kırşehir yolunun iç kesminde yapılacak olan 36 dükkan için Ortaköy’ün AKP’li Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir ruhsat verirken, yatırımcı Hasan Demir tarafından yapılacak konum itibariyle diğer yere oranlka daha iyi bir yer olan ve 42 dükkan için yatırımcı Demir’i AKP’li Özdemir’in muhattap almadığı öğrenildi.

 

AKP’li Özdemir Ortaköy Halkının Çıkarlarını Düşün…

Yatırımcı Hasan Demir tarafından yapılacak olan 42 dükkanın her birinin satışı 1 Milyon 200 bin civarında belirlenirken, AKP’li Belediye Başkanı Özdemir ortaköy halkının çıkarlarını düşünmeden ATSO’nun adını kullanılarak kurulan kooperatif tarafından 36 dükkanın 2 milyon lira’dan satışına ruhsat vermesi birçok soru işaretini de getirmekte. Bir tarafta 1 Milyon 200 Bin Lira satışı olması beklenen 42 dükkan için yatırımcıyı muhattap almayan AKP’li Özdemir’in sözde ATSO’nun kurumsal adı kullanarak yapılacak olan ve sosyal medyadan 36 adet dükkanın lansman  toplantısı geçtiğimiz aylarda gerçekleşti.

 

AKP’li Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir’in talimatları ile Ortaköy halkına 2 Milyon Lira’dan satışa sunulacak olan dükkanların kanalizasyon gibi alt yapı işlemleri yapılmaya başlanırken, 1 Milyon 200 Bin Lira’dan satışa sunulacak olan yerin ruhsatı ve alt yapı işlemleri AKP’li Özdemir tarafından ilgilenmemesi Belediye Başkanı’nın halkının çıkarını düşünmediğini açıkça göz önüne koymakta.

 

AKP’li Özdemir’e Soruyoruz….

Aksaray Son Dakika Haber Merkezi olarak Ortaköy AKP’li Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir’e ve ATSO Başkanı Ahmet Koçaş’a cevap vermesi üzerine soruyoruz. Cevap vermesi halinde yapacağı açıklamayı yayınlayacağımızı belirtiyoruz.

1- Kooperatif tarafından Ortaköy – Kırşehir yolunun 3 kilometre iç kesminde bulunan yere ruhsat verirken, yatırımcı tarafından yapılacak olan ana yol üzerindeki yere neden ruhsat vermiyorsunuz?

2- Ruhsat verdiğiniz iddia edilen 36 dükkan için halkın cebinden 2 Milyon Lira çıkarken, ruhsat vermediğiniz 42 dükkan için halkın cebinden 1 Milyon 200 Bin lira çıkacak… Burada halkı düşünmüyorsanız, neyi düşünüyorsunuz?

3- ATSO Başkanı Ahmet Koçaş’a ve ATSO Meclisine soruyoruz; bu kooperatif tarafından yapılan dükkanlar resmi olarak ATSO’ya mı ait? Yoksa 4-5 kişi tarafından kurulan bir kooperatif mi?

4- ATSO’nun kurumsal kimliğinde ve ATSO tüzüğünde bu kooperatif üzerinde iş ve işlem yapabilir mi?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Özkan Kendine Gel 5 Kat Zam Nedir

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?