Hapis Cezası Aldı Cezaevine Girecek

Haber: Armağan ŞEN

Kendisini gazeteci olarak tanıtan ve Aksaray’da özel bir sürücü kursunda direksiyon öğreticiliği yapan Ayşe Alp Aksaray Adliyesinde görülen davada 1 Yıl 8 Ay hapis cezasına çarptırıldı.

Aksaray Adliyesi 5’inci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen Hakaret ve Özel Hayatı Gizlilik İhla davasında sanıklara cezalar yağdı. E.K. tarafından şikayetçi olması sonucunda gazeteciler Armağan Şen ile Derya Özaba’nın yaptığı telefon görüşmesinde gazeteci Armağan Şen’in E.K. isimli şahısa hakaret etmesi ve Derya Özaba’nın da ‘Aynen’ diyerek onaylaması sonucunda 2’şer Bin Lira para cezası ile cezalandırıldılar. Gazeteci Derya Özaba’ya verilen 2 Bin Lira Para Cezası HAGB (Hükmün Açıklanması Geri Bırakılması) nedeniyle ertelendi.

Öte yandan aynı dosyadan Özel Hayatı Gizlilik suçundan yargılanan köşe yazarı Ali Genç 1 Yıl 8 Ay hapis cezasına çaptırıldı. Köşe Yazarı Genç’in cezası HAGB (Hükmün Açıklanması Geri Bırakılması) nedeniyle ertelendi.

Daha Öncede Cezası Olduğu İçin Cezası Ertelenmedi

Aynı dosyada sanık olarak yargılanan kendisini gazeteci olarak tanıtan ve Aksaray’da özel bir sürücü kursunda direksiyon öğreticiliği yapan Ayşe Alp ise mahkeme tarafından 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti tarafından yapılan 1/6 oranında indirim sonucunda 1 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırıldı. Ayşe Alp hakkında verilen karar şu şekilde; “Ayşe Alp’in kasıtlı suçtan mahkumiyetinin bulunduğu, sanık hakkında daha öncede hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildiği, dosyaya ve adli sicil kaydına yansıyan kişiliği karşısında yeniden suç işlemeyeceği hususunda Mahkeme heyeti tarafından kanaat oluşmadığı anlaşılmakla konuya ilişkin şartlar somut olayda kül halinde gerçekleşmediğinden” Ayşe Alp hakkında kurulan Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasına yer olmadığına karar verildi.

Aldığı ceza sonucunda Ayşe Alp’in kararının kesinleşme şerhlerinin ardından cezaevine girecek. Ayşe Alp’in daha önce 2008 yılında da hapis cezası aldığı öğrenildi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Jandarma’dan Define Operasyonu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?