FETÖ Üyelerinin Dosyaları Dönüyor

Özel Haber: Armağan ŞEN
Foto: Arşiv

 

Hain Cemaat ve üyeleri tarafından gerçekleştirilmek istenen 15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından 7 yıl geçmesine rağmen yerel mahkemelerce ceza alan hain teröristler mahkeme sonuçlarına itiraz ederek dosyalarını önce İstinaf mahkemelerine daha sonra ise Yargıtay’a taşımışlardı.

 

İstinaf mahkemeleri yerel mahkemelerin verdiği kararları onaylarken, bazı dosyalarda ise düzeltilmesi gereken yerleri düzelterek kararlara bağlanılması konusunda yerel mahkemelere iletti. İstinaf mahkemeleri tarafından haklarında verilen kararların aynı olan hain Gülen Cemaati terörist üyeleri bu sefer de dosyalarını bir üst mahkeme olan Yargıtaya itiraz ederek beraat talebinde bulunmuşlardı.

 

Yargıtay Dosyaları Gönderiyor…

Yerel Mahkeme ve İstinaf Mahkemelerinde haklarındaki cezaların kaldırılarak Beraat alamayan Terörist Gülen Cemaati üyeleri sonuçlar için kendilerince hak arayarak Yargıtay Mahkemelerine verdikleri itiraz sonuçlarını beklemeye başlamıştı. Birçok hain teröristin dosyalarında yer alan cezalar Yargıtay Mahkemeleri tarafından onanarak kararları kesinleştirmeye başladı. Yüzlerce hain Gülen Cemaati Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması Terör örgüt üyeleri için Yargıtay kararları sonrasında cezaevi yolu görünmeye başlayacak. Yargıtay tarafından onanan cezaların tekrar yerel mahkemelere gönderilmeye başlanırken, haklarında cezaları kesinleşen terör örgüt üyelerinin cezalarının ise UYAP sistemine düşmesi bekleniyor.

 

Emniyet Ekipleri Teröristlere Göz Açtırmıyor…

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı İnfaz masası ekipleri ise aranan terör örgüt üyelerinin tek tek yakalayarak cezalarını çekmelerini için adalet karşısına çıkarmaya devam ediyor. Emniyet ekipleri tarafından yapılan başarılı çalışmalar sonucunda haklarında arama çıkarılan onlarca Hain Gülen Cemaati örgüt üyeleri yakalanarak cezaevlerine teslim ediliyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kas Hastası Vatandaşı Feci Şekilde Dövdüler

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?