Çocuk İstismarcısı Bölükbaş’a Cezaevi Yolu Göründü

4 Ekim 2018 tarihinde Liseli Kız Çocuğuna Cinsel İstismar suçundan gözaltına alınan 50 yaşındaki Hasan Bölükbaş’ın ve 5 Ekim tarihinde çıkarıldığı mahkemece tutuklu yargılanan ve 1 Mart’ta çıktığı mahkemece 4 Yıl Hapis Cezasına ve mahkeme heyeti tarafından cezanın1/6’sı indirilerek 3 Yıl 4 Ay Hapis Cezasına çarptırılmasına rağmen Cezaevinden tahliye edilmişti.
4 Ekim 2018 tarihinde Aksaray Merkez’de yaşanan küçük yaşta çocuğa cinsel istismarı suçu ile gözaltına alınan ve tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilen eski gazeteci 50 yaşındaki Hasan Bölükbaş mağdur kız çocuğuna kendisini polis gazetecisi olarak tanıttığı Mahkeme iddiaları arasında yer aldı. İddialar arasında Gazeteci Bölükbaş’ın elinde telsizi göstermesi üzerine kendisine polis süsü verdiği öğrenildi.
5 ay cezaevinde kalan ve tutuklu olarak yargılanan 1 Mart 2019 tarihinde 3 Yıl 4 Ay Hapis Cezası almasına rağmen serbest kalan eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ın, cinsel istismarda bulunduğu kız çocuğunun güvenini kazanmak için; “Ben polis gazetecisi olarak görev yaparım” dediği de iddialar arasında yer aldı.
Elinde Telsiz İle Polis Süsü Vermiş
Eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ın kendisine polis süsü vererek yoğun ısrarlar sonucunda mağdur kız çocuğunu arabaya bindirdiği iddialar arasında yer alırken, kız çocuğuna elleme yöntemi ile istismarda bulunarak, kız çocuğunu öperek istismarda bulunduğu iddialar arasında. Korkudan ellerinin ve ayaklarının titrediğini ifade eden kız çocuğu, bir şey yapılacağından korktuğu için bir tepki veremediği iddialar arasında yer alıyor.
Olayı Önce Arkadaşına, Sonra Öğretmenlerine Anlattı… 
Mağdur kız çocuğu yaşadığı olayın şokunu uzun süre atlatamazken, korkusunu arkadaşı ile paylaştığı iddia ediliyor. Arkadaşına olaydan korktuğunu ifade etmesi üzerine olay öğretmene, okul idaresine, aile ve polise bildirildiği iddialar arasında yer alıyor.
2 Ayrı Suçtan Yargılandı
Aksaray 1’inci Ağır Ceza Mahkemesince 1 Mart tarihinde görülen mahkeme sonucunda ise eski Gazeteci Hasan Bölükbaş’ın “Kişi hürriyeti yoksun kılma” suçundan beraat etsede, ancak CİNSEL İSTİSMAR’dan 4 Yıl Hapis cezası alırken, eski Gazeteci Sanık olarak yargınlanan Hasan Bölükbaş’ın geçmişi ve fiilden sonraki durumları göz önüne alınarak cezasında 1/6 oranında indirim yapılarak 3 Yıl 4 Ay Hapis cezası verildi.
Bölükbaş Ailesinin “Berat Etti” Yalanı
Cinsel İstimsar suçu sabit görülen ve 3 Yıl 4 ay Hapis cezasına çarptırılan eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ın abisi gazeteci Bilal Bölükbaş başta olmak üzere Bölükbaş ailesi 1 Mart tarihinde Adliye çıkışı “Hasan Bölükbaş Beraat etti” yalanı da böylelikle ortaya çıktı.
İstinafa İtiraz Edilmişti
4 Ekim 2018 tarihinde Çocuk İstismar suçu ile gözaltına alınan, 5 Ekim 2018 tarihinde tutuklu yargılanmak üzere cezaevine sevk edilen ve 1 Mart 2019 tarihinde Aksaray Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dosya sonucunda 3 Yıl 4 Ay hapis cezası  almasına rağmen cezaevinden tahliye edilen eski Gazeteci Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ın Konya İstinaf Mahkemesine giden dosyasında olaydan 1 yıl sonra karar verildi.
Eski gazeteci Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ın 3 Yıl 4 Ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karşı mağdur çocuğun avukatları Konya İstinaf Mahkemesine itiraz etti.
Konya İstinaf Mahkemesine gönderilen dosyada karar çıktı. Fiziki olarak Aksaray’a gelmesi beklenen dosya da Konya İstinaf Mahkemesi Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ın cezasını onadı.
Bölükbaş’a Cezaevi Yolu Göründü
Konya İstinaf Mahkemesinde görülen dosya sonucunda dosyanın fiziki olarak Aksaray’a gelmesi ve daha sonra infaz savcılığına sevkinin ardından Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ı yeniden cezaevine girerek cezasını çekmesi bekleniyor.
Haber: Armağan ŞEN – Gerçek Haber Gazetesi

2019-10-07 18:38:58

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Holigan mısınız Takım Sizin Yüzünüzden Ceza Yiyecek

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?