Bölükbaş’ın Fatura Yolsuzluğu

4 Ekim tarihinde Çocuğa Cinsel İstismar suçundan gözaltınaalınan ve 5 Ekimde çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 1 Mart tarihinde iseçıkarıldığı mahkemece 3 Yıl 4 Ay hapis cezası almasına rağmen cezaevinden tahliyeedilen eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ın Aksaray Belediyesi’ne Ramazan Bayramınedeniyle 500 Lira artı KDV olmak üzere 590 Lira fatura keserek tahsil ettiğiniAjans AHA yazmıştı.

Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi Armağan Şen’in yaptığıaraştırmalar sonucunda 3 Temmuz tarihinde yayınladığımız “Birisi MakamındaAğırladı, Diğeri Besliyor” başlıklı haberimizde eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ınkendi adına fatura keserek Aksaray Belediyesinden 500 Lira artı KDV olaraktoplamda 590 Lira para aldığı ortaya çıkarmıştı.

Armağan Şen’in araştırması sonucunda elde edilen gerçekbilgiler ışığında hareket edilirken, bir skandal daha ortaya çıkmıştı.

Liseli Kız Çocuğuna Cinsel İstismarda bulunan ve 3 Yıl 4 Ayhapis cezası almasına rağmen 5 ay cezaevinde kalarak tahliye edilen HasanBölükbaş’ın fatura kestiği internet haber sitesinin Künye bölümünde ise Sahibiolarak 5 Ekim günü Hasan Bölükbaş’ını görüntülemek isteyen Ajans AHA ekibinesaldıran ve Aksaray Belediyesi Basın bölümünde çalışan oğlu Batuhan BerkBölükbaş’ın ismi yer almaktaydı. Aksaray Belediyesine kesilen fatura ise HasanBölükbaş adına idi.

Haberimizin ardından Bölükbaş ailesi skandalı çark edereksöz konusu haber sitesinde künye isminde yer alan Çocuk İstismarcısı HasanBölükbaş’ın oğlu Aksaray Belediyesi Basın Bürosunda çalışan Batuhan BerkBölükbaş’ın ismi kaldırılarak Künye Bölümü boş bırakıldı.

Aksaray BelediyesiHâlâ Açıklama Yapmadı

Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ın kendi adına kestiğifatura sonucunda Aksaray Belediyesi Ramazan Bayramı tebrik Mesajının toplam ücretiolan 590 Lira’yı Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ına ödeme yapmasının ortayaçıkaran Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi Armağan Şen tarafından yapılan ohaberde; “Sorumlu gazetecilik görevini yerine getiren ve kamuoyunu aydınlatmaadına Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarak Aksaray Belediye Başkanı EvrenDinçer’den kamuoyunda derin yaralar ve soru işaretler bırakan bu konu hakkındaaçıklama bekliyoruz” ifadesine yer vermiştik. Haberimizi yayınlayalı 1 haftayıaşkın süre olmasına rağmen Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer herhangi biraçıklama yapmaması akıllarda da bir başka soru işaretini bıraktı.

3 Temmuz’daYayınladığımız Haberimiz

Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi Armağan Şen’in yaptığıaraştırmalar sonucunda 3 Temmuz tarihinde yayınladığımız “Birisi MakamındaAğırladı, Diğeri Besliyor” başlıklı haberimiz ise şu şekilde;

4 Ekim 2018 tarihinde liseli kız çocuğuna Cinsel İstismarSuçu İddiası ile gözaltına alınan, 5 Ekim 2018 tarihinde çıkarıldığı mahkemecetutuklanarak cezaevine gönderilen ve 1 Mart tarihinde çıkarıldığı mahkemece 3Yıl 4 Ay hapis cezasına çarptırılmasına rağmen tahliye edilen eski gazeteciHasan Bölükbaş’ına  Aksaray Belediyesinindestek verdiği öğrenildi.

Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi Armağan Şen’in yaptığıaraştırmalar sonucunda eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ın kendi adına faturakeserek Aksaray Belediyesinden 500 Lira artı KDV olarak toplamda 590 Lira paraaldığı ortaya çıktı.

AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in RamazanBayramı Kutlama Mesajı 590 Lira karşılığında Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ınareklam verilmesi akıllara seçim öncesi Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ınımakamında ağırlayan dönemin AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Haluk ŞahinYazgı’yı getirdi. Bir AKP’li Başkan Çocuk İstismarcısını makamında ağırlarken,diğer AKP’li Başkan ise Çocuk İstismarcısına reklam vermesi akıllarda birçoksoru işaretini de getirdi.

Ramazan Bayramı nedeniyle Aksaray’da Gerçek Haber Gazetesihariç bütün gazetelere tam sayfa Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı veren AksarayBelediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’da faaliyet gösteren Ajans AHA hariç 3ayrı internet sitesine bayram mesajı vermeyi ihmal etmedi.

Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesini yok hükmünde sayanAksaray Belediyesi ilimizde yayın yapan 8 gazeteye tam sayfa Ramazan BayramıKutlama mesajını 1000 Lira artı KDV olarak verirken, Gerçek Haber Gazetesinebırakın reklam vermeyi Aksaray Belediyesi haberleri dahi mail ilegönderilmiyor.

Aksaray’da vergi mükellefi olan 4 ayrı internet sitesibulunurken Ajans AHA dışında 3 ayrı internet haber sitesine ise 500 Lira artıKDV olmak üzere 590 Lira ücret ödendiği ortaya çıktı.

Çocuk İstismarcı’sınaVar, Gerçekleri Yazana Yok

Aksaray Belediyesi tarafından Ajans AHA ve Gerçek HaberGazetesine uygulanan sansürler sadece reklamla değil, Aksaray Belediyesi haberleridahi gönderilmemekte. Aksaray Belediyesi tarafından Ajans AHA ve Gerçek HaberGazetesine haber ve reklam sansürünün yanı sıra randevu sansürü deuygulanmakta.

Doğruları ve gerçekleri yazmaktan asla geri adım atmayanAjans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi’ne Ramazan Bayramı Kutlama Mesajıverilmezken, Liseli kız çocuğuna “kendisini Polis olarak tanıtarak” Cinselistismarda bulunan Hasan Bölükbaş’ı ise adeta ödüllendirilerek 500 Lira artıKDV ile 590 Lira değerinde internet sitesi reklam payı ayrılmakta.

Skandal!!!

Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ArmağanŞen tarafından yapılan araştırmada ise bir skandalı daha ortaya çıkardı. LiseliKız Çocuğuna Cinsel İstismarda bulunan ve 3 Yıl 4 Ay hapis cezası almasınarağmen 5 ay cezaevinde kalarak tahliye edilen Hasan Bölükbaş’ın fatura kestiğiinternet haber sitesinin Künye bölümünde ise Sahibi olarak 5 Ekim günü HasanBölükbaş’ını görüntülemek isteyen Ajans AHA ekibine saldıran ve AksarayBelediyesi Basın bölümünde çalışan oğlu Batuhan Berk Bölükbaş’ın ismi yeralmakta. Aksaray Belediyesine kesilen fatura ise Hasan Bölükbaş adına.

Sorumlusu Kim?

Aksaray Belediyesi, Çocuk İstismarcılarını, tacizcileri,tecavüzcüleri kısacası Sapık Zihniyeti ağırlama, kol kanat germe, destek çıkmayeri olmamalıdır.

Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarak Aksaray BelediyeBaşkanı Evren Dinçer’i göreve davet ediyoruz. Çocuk İstismarcısı HasanBölükbaş’ına reklam veren sorumlunun tez zamanda bulunmasını ve Kamuoyunuaydınlatma adına açıklama yapmasını Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarakbekliyoruz.

Yine Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ının kullandığıİnternet haber sitesinde imtiyaz sahibi olarak görünen ve 5 Ekim tarihindegörevini yapmak isteyen Ajans AHA ekibine fiili ve sözlü saldırıda bulunarakgörevini engellemeye çalışan Aksaray Belediyesi Basın Bürosunda görevli olanBatuhan Berk Bölükbaş hakkında Aksaray Belediyesi içerisinde soruşturma açılıpaçılmayacağı da Kamuoyunu aydınlatma adına açıklama yapılmasını Ajans AHA veGerçek Haber Gazetesi olarak bekliyoruz.

AçıklamaBekliyoruz!!!

Sorumlu gazetecilik görevini yerine getiren ve kamuoyunuaydınlatma adına Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarak Aksaray BelediyeBaşkanı Evren Dinçer’den kamuoyunda derin yaralar ve soru işaretler bırakan bukonu hakkında açıklama bekliyoruz. ÖzelHaber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

 

2019-07-12 04:41:34

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bekçilerin Akıl Almaz Başarıları

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?