Ara Eleman Sorunu Farklı Eğitim Programlarıyla Çözülebilir

Haber: Armağan ŞEN

Mali Müşavir, Kanal 68 Televizyonu Ekonomi Haberleri Danışmanı ve Finans-İş-Şehir (FİŞ) programının yapımcısı Resul Karaüzüm, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’a tebrik ziyaretinde bulundu.

 

Ziyarette, şehirde farklı sektörlerin yaşadığı temel sorunlar ve bu sorunların çözümüne yönelik yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Rektör Arıbaş’ın göreve geldiği ilk günden bu yana şehir-üniversite ve sanayi-üniversite iş birliklerine özel güçlü vurgular yaptığını ve bunların şehrin geleceği açısından çok kıymetli ifadeler olduğunu dile getiren Resul Karaüzüm, ASÜ Teknopark girişimlerinin, açıklamaların samimiyetini ortaya koyduğuna dikkat çekti.

 

Şehirde, farklı mesleki grupların ara eleman ihtiyaçlarının karşılanması gibi temel bir beklenti olduğunu ve bu beklentilerin karşılanması için ASÜ’nün birikiminin daha etkili biçimde şehre yansıtılması gerekliliğini söyleyen Karaüzüm, “Mesleki eğitimler sektörlerin geleceği açısından çok önemli. Farklı eğitim programları verimli biçimde uygulanabilirse, hem istihdam hem kampüsle şehir etkileşimi hem de üretim kültürünün gelişmesi sağlanabilir. Sayın Rektörümüzün bu konularda da gayretleri ve projeleri olduğunu biliyoruz. Kendisine yeni görevinde ve 2023-2024 Eğitim-Öğretim döneminde başarılar diliyoruz” dedi.

Rektör Arıbaş, ziyareti münasebetiyle Resul Karaüzüm’e teşekkür etti ve şehir menfaatine olacak her çalışmaya titizlikle katkı sunmaya hazır olduklarını belirtti.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ceylan’dan Kurban Bayram Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?