Direksiyon Eğitmeni Ayşe Alp Cezaevine Girdi

Haber: Armağan ŞEN

Kendisini gazeteci olarak tanıtan ve Aksaray’da özel bir sürücü kursunda direksiyon öğreticiliği yapan Ayşe Alp Aksaray Adliyesinde görülen davada 1 Yıl 8 Ay hapis cezasına çarptırıldı.

19 Nisan tarihinde yayınladığımız “Hapis Cezası Aldı Cezaevine Girecek” başlıklı haberimizde; Aksaray Adliyesi 5’inci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen Hakaret ve Haberleşme Gizlilik İhlali davasında sanıklara cezalar yağdı. E.K. tarafından şikayetçi olması sonucunda gazeteciler Armağan Şen ile Derya Özaba’nın yaptığı telefon görüşmesinde gazeteci Armağan Şen’in E.K. isimli şahısa hakaret etmesi ve Derya Özaba’nın da ‘Aynen’ diyerek onaylaması sonucunda 2’şer Bin Lira para cezası ile cezalandırıldılar. Gazeteci Derya Özaba’ya verilen 2 Bin Lira Para Cezası HAGB (Hükmün Açıklanması Geri Bırakılması) nedeniyle ertelenmiş, Haberleşmeyi Gizlilik suçundan yargılanan köşe yazarı Ali Genç 1 Yıl 8 Ay hapis cezasına çaptırılmış, Köşe Yazarı Genç’in cezası HAGB (Hükmün Açıklanması Geri Bırakılması) nedeniyle ertelenmişti.

Daha Öncede Cezası Olduğu İçin Cezası Ertelenmedi

Aynı dosyada sanık olarak yargılanan kendisini gazeteci olarak tanıtan ve Aksaray’da özel bir sürücü kursunda direksiyon öğreticiliği yapan Ayşe Alp ise mahkeme tarafından 2 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme heyeti tarafından yapılan 1/6 oranında indirim sonucunda 1 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırıldı. Ayşe Alp hakkında verilen karar şu şekilde; “Ayşe Alp’in kasıtlı suçtan mahkumiyetinin bulunduğu, sanık hakkında daha öncede hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildiği, dosyaya ve adli sicil kaydına yansıyan kişiliği karşısında yeniden suç işlemeyeceği hususunda Mahkeme heyeti tarafından kanaat oluşmadığı anlaşılmakla konuya ilişkin şartlar somut olayda kül halinde gerçekleşmediğinden” Ayşe Alp hakkında kurulan Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasına yer olmadığına karar verilmişti.

Cezaevine Girdi

Aldığı ceza sonucunda Ayşe Alp’in kararının kesinleşme şerhlerinin ardından İnfaz Hakimliği tarafından Ayşe Alp’e 10 günlük süre tanındı. 10 gün içerisinde Kapalı cezaevine teslim olması halinde 1 gün (08:00 – 17:00 saatleri arasında) Girdi-Çıktı yapacaktı. 7 Aralık Çarşamba günü saat 08:00’da Aksaray Kapalı Cezaevine teslim olan Ayşe Alp aynı gün 17:00’da tahliye oldu. Ayşe Alp’in kalan cezasının ise Denetimli Serbestlik ile tamamlayacak. Öte yandan Haziran ayında Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından çıkarılan  Covid-19 izni süresinin uzatılması nedeniyle 31 Temmuz 2023’e kadar izinli sayılacak.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Genç Kızın Katili Adliyeye Çıkarıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?