a

Çocuk İstismarcısı Bölükbaş’ın Yatacağı Süre Belli Oldu

4 Ekim 2018 tarihinde küçük yaşta kız çocuğuna Cinsel İstismar iddiası ile gözaltına alınan ve 5 Ekim 2018 tarihinde tutuklanarak cezaevine konulan Aksaray Posta Gazetesi Yazı İşleri eski Müdürü ve eski gazeteci gözü dönmüş cani, sapık Hasan Bölükbaş’ın istinaf mahkemesi sonucunda dosya yeniden geldi.

Aksaray 1’inci Ağır Ceza Mahkemesince 1 Mart tarihinde görülen ilk mahkeme sonucunda ise eski Gazeteci Hasan Bölükbaş’ın “Kişi hürriyeti yoksun kılma” suçundan beraat etsede, ancak Çocuğa CİNSEL İSTİSMAR’dan 4 Yıl Hapis cezası alırken, eski Gazeteci Sanık olarak yargılanan eski gazeteci gözü dönmüş cani, sapık  Hasan Bölükbaş’ın geçmişi ve fiilden sonraki durumları göz önüne alınarak cezasında 1/6 oranında indirim yapılarak 3 Yıl 4 Ay Hapis cezası verilerek tahliye edilmişti.
Eski gazeteci eski gazeteci gözü dönmüş cani, sapık  Hasan Bölükbaş’ın mahkeme sonucuna ise mağdur kız çocuğunun avukatları itiraz etmesi sonucunda dosya Konya İstinaf Mahkemesine gönderildi.
Konya İstinaf Mahkemesinde görülen dosya sonucunda Aksaray 1’inci Ağır ceza mahkemesinin Çocuğa Cinsel İstismar’da bulunan eski gazeteci gözü dönmüş cani, sapık Hasan Bölükbaş’ına verilen 3 Yıl 4 aylık hapis cezasını onaması sonucunda dosya Aksaray’a gönderildi.
Fiziki olarak Konya’dan Aksaray’a gelen Çocuğa Cinsel İstismarda bulunan Hasan Bölükbaş Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekiplerince yakalanarak cezaevine gönderildi.
15 Ekim 2019 tarihinde yeniden cezaevine gönderilen Eski Gazeteci Hasan Bölükbaş’ın ne kadar ceza yatacağı konusunda ise Ceza hukukçuları bilgi verdi.
Çocuğa Cinsel İstismarda Bulunan Sapık Bölükbaş Cezaevinde Ne Kadar Kalacak
Çocuğa Cinsel İstismar suçundan tutuklanan ve Konya İstinaf Mahkemesinin verdiği karar sonrasında 15 Ekim 2019 tarihinde tekrar tutuklanarak cezaevini boylayan gözü dönmüş sapık Hasan Bölükbaş’a verilen ceza 3 Yıl 4 ay.
Ajans AHA haber servisine konuşan ceza hukukçuları ise sapık Hasan Bölükbaş’ın yatacağı süre için ise şu ifadelere yer verdiler;
“Sanığa verilen ceza 3 yıl 4 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) yani 147 gün Cezaevinde kaldığı süre çıkarıldığında Yatarı: 2 YIL 2 AY 20 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 1 YIL 2 AY 20 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

Sanığa verilen ceza 10 yıldan az olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezasının 1 ayını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir.

Geri kalan 1 Yıl 1 Ay 20 Gün cezasını açık cezaevinde tamamladıktan sonra son 1 yılını denetimli Serbestlikten faydalanır” ifadelerine yer verdiler. Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

2019-10-18 15:53:56

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Çarşı Merkezinde Kavga 3 Yaralı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi