a

Yetkililer Açıkladı Mektup Savcılıkta

Yaklaşık 1 haftadır Aksaray Kamuoyunu meşgul eden Sevinçli Köyünde meydana gelen Kız Kaçırma ve sonrasında yaşanan olaylar ile ilgili mağdur ailenin iddialarına yetkililer cevap verdi.

""
Geçtiğimiz hafta içi Aksaray’ın Sevinçli köyünde kız kaçırma olayından sonra köy muhtarının yakınları tarafından bir evi basan grup eve silahla ateş açıp aileyi taş ve sopalarla darp edildiği olayda 1’i ağır 3 kişinin yaralandığı olayda 7 kişi gözaltına alınmıştı. 
Edinilen bilgiye göre, Umut Şener (21) Ramazan Bayramı’nın 1. günü aynı köyde yaşayan 16 yaşındaki D.C.’yi kaçırdı. Kaçırma olayının ardından durumu jandarmaya bildiren aile Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun aracılığıyla kızı kısa sürede bularak ailesine teslim etti. 4 gün sonra yeniden kızı kaçırmak isteyen Köy Muhtarı Nurettin Şener’in (46) yeğeni Umut Şener kızın yaşadığı, ailesinin evine silahlı baskın yaptı. Bu sırada evde olan kızın amcası Ramazan Candan (42) ve kızın kuzenleri Hidayet Candan (19) ile Tufan Candan (18) ile karşılaşan Umut Şener yakınlarıyla birlikte eve silahla ateş açtı. Eve girmek isteyen Umut Şener ve yakınları amca Ramazan Candan, Hidayet Candan (19) ile Tufan Candan’ı taş ve sopalarla darp etti. Kavga seslerini duyan köy halkı durumu jandarmaya bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen jandarma ekipleri Umut Şener ve yakınları olmak üzere 7 şahsı gözaltına aldı. 
İfadelerin ardından 7 kişinin de serbest kaldığı olay sonrasında kaçırılan kız D.C. ile baba Şakir Candan ve anne Leyla Candan sadece Aksaray Son Dakika Haber Merkezine konuştu.
"Söz Konusu Mektup Savcılıkta"
İddialara göre Bayramın 1’inci gününde devlet koruması altında çocuk evine yerleşen mağdur D.C. ye, Köy Muhtarı Nurettin Şener’in (46) yeğeni Umut Şener’in yakınları tarafından mektup gönderildiği iddia edilmişti.
Haberimizin yayınlanmasının ardından yetkililer Aksaray Son Dakika Haber Merkezine ulaşarak konu hakkında kısa bilgi paylaştı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada; "Mağdur D.C.’nin izni ile tüm kimlik bilgileri kurumlarda yer alan bir kadın tarafından getirilen kıyafet mağdur D.C.’nin izni ile kabul edildiği, getirilen eşyalar arasında bulunan yemeni içerisinde gizlenen ‘Kısa bir Not’ kağıdı Jandarma ekiplerine teslim edildiği, bu not kağıdının tutanak halinde dosyaya eklendiği ve dosyanın ise savcılıkta olduğu" ifade edildi. Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-05-24 18:21:33

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hırsızlık Çetesi Çökertildi Tutuklandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi