Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Söz Verdim, Yazdım

Armağan ŞEN

Armağan ŞEN

09.05.2019 / 15:59
  • 09.05.2019 / 15:59
  • 13885 KEZ OKUNDU


“1 Bayan 6 Erkek” başlıklı köşe yazımın ardından, konunun muhattabı Sefer Dilekçi büromu ziyaret etti.

Sefer Dilekçi ile değer verdiğim ve saygı duyduğum Eren Dilekçi (abim) ile Engin bey birlikte Çarşamba günü öğleden sonra büroma geldiler.

Uzunca konuşmaların ardından bu köşeyi yazma gereği duydum.

7 Mayıs tarihinde yazdığım köşe yazısında Sefer Dilekçi’ye 2 soru sormuştum. Ve sorularıma cevap verirse de yazacağımı ifade etmiştim.

Şimdi o sorularımı hatırlamak amacında tekrar yazayım…

1- En fazla 1 ay önce bir tesiste yanınızda gezdirdiğiniz adına gazeteci denilen, ancak Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş ile gezdiniz mi?Gezmediniz mi?

Bakın bir soru daha sorayım;
2- Ebulfeyz Elçibey Caddesinde bir çorbacıda geçtiğimiz hafta Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş ile birliktemiydiniz? Değil miydiniz?
Sadece soruyorum… Eğer cevap verirseniz Sefer Dilekçi bu cevabınızı da buradan yazarım…

Bu iki soruma Sefer Dilekçi cevabını verdi. Bana da sözümde durup buradan cevabı yazmak kaldı.

Çocuğa Cinsel İstismar Suçundan cezaevinde yatan Hasan Bölükbaş’ın yanına geldiğini ifade eden Sefer Dilekçi; “Benimle konuşmak istedi. Ancak benim onunla konuşacağım bir şey oılmadığını ve burayı terk etmesini istedim. Benim Küçük Yaşta Çocuğa Cinsel İstismarda bulunan Hasan Bölükbaş’ın olayının öncesinde benim işlettiğim bir tesisin düğün salonunun kamera çekimini yapardı. Ancak o olayın ardından Hasan Bölükbaş ile işi sonlandırdım. Benim tacizciyle, tecavüzcüyle ve istismarcıyla işim olmaz” dedi.

2’inci soruma ise şu cevabı verdi Sefer Dilekçi; “ Ben Cinsel İstismarcı olan birisi ile değil çorba içmek o kişiyi yanımda bile gezdirmem” dedi.

Tehdit olayı konusunda konuşan Sefer Dilekçi; “Ayrıca; Hülya Durmaz’ı biz tehdit etmedik. 6 kişi değildi yukarıda. Kardeşim ile Fikret Irmak’ın arasında geçen diyalog sonucunda Fikret Irmak kardeşimi Televizyona davet ediyor. Bu konuşma sonucunda Televizyon binasına gitmişler. Hülya hanımda televizyon binasına davet ediyor. 

Sonrasında konuşmalar yapılırken, kamera kayıtları var. Kardeşimi kumpasa getirmeye çalışıyorlar. Bu yapılan olayı tasvip etmiyor ve kınıyorum.  Ve konu benim bilgim dışında. Benim bilgim olduğunda ise gidip kardeşimi oradan götürmek istedim. ” dedi.

Ben buradan yazacağıma söz verdim, “Sefer Dilekçi cevaplarsa yazacağım” diye. Ve Sefer Dilekçi’nin de beyanını yazdım. 

Gazeteci Her İki Tarafın İddialarını Yazmalı

Bu mesleği seçtiğimde bir büyüğüm demişti; “Bir kişi hakkında bir şeyler yazıyorsan, karşı tarafa da söz hakkı vermelisin. Ve onun da düşüncelerini yazmalısın.”

Elbette ben meslek ahlâkım gereği 2 gün önce kaleme aldığım Sefer Dilekçi’ye de söz hakkı vererek onun söylediği iddiaları da yansıttım.

Ve bu yazım ile her iki tarafında düşünce ve görüşlerine yer verdim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı