Yasakları Hatırlayalım

Son iki yıldır ülkemizde yasaklar üzerine yasaklar yaşıyoruz. Buna en çok sebep olan da dünyada yaşanan küresel koronavirüs salgını. 
65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı veya sınırlandırmaları
Şehirler arası seyahat yasağı. Sokağa çıkma yasağı. Cafe, kahvahane, spor salonlarının açılması yasak. 
 Küresel koronavirüse yakalananlara Karantina yasağı. 
 İşi olmayanın evden çıkması yasak. 
 Maske takmama yasağı. Sosyal mesafeye uymama yasağı. 
 Kız isteme yasağı. Düğün yapma yasağı. Nikah kıyma yasağı. 
 Misafirliğe gitme yasağı. Misafir kabul etme yasağı.
 Toplu olarak bir yerde buluşma yasağı yada bulunma yasağı.
 Teravih namaz yasağı. Toplu İftar ya da sahur yasağı. 
 Belli saatlerde dışarı çıkma yasağı. 
Bu ve buna benzer birçok yasaklar elbette sağlık için ve dünya tarafından mücadele edilen küresel koronavirüs salgınını yok etme çabasındaymış gibi gösterilen yasaklar. 
Yukarıda saydığım bütün yasaklar küresel koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında olduğu için anlamaya çalışırız ya da anlarız. 
Bu yasakların yanına son 2 haftadır “128 Milyar Dolar Nerede?” pankartına yasaklar geliyor. Acaba neden yasaklanıyor? Hiçbir açıklama yapılmadan apar topar indirtiliyor asılı olduğu yerden. 
Bu pankart sağlığımızı mı bozuyor? Yoksa birilerinin sağlığını mı bozuyor? Burasını anlamış değilim. Bir bilen varsa bana da anlatır mı? 
 “128 Milyar Dolar Nerede?” yazısı olan pankartı benim sağlığımı bozmuyor ki; hiçbir insanın yada canlının sağlığını bozacağını düşünmüyorum. Bu benim düşüncem elbet. Tabiki bu konuda en yetkili isim sağlıkçılar olmalı. Ne de olsa sağlık konusu. 
Aksaray İl Sağlık Müdürüne sorsak “Sağlığı Bozmaz” diyebilirdi belki. Neden böyle diyebileceğini aşağıda cümle cümle açıklayacağım.
Ne de olsa; beyefendi boy boy fotoğraf çekinmekten, Vali’nin yanında gezmekten başka bir iş yaptığı da gözlemlenmiyor. 
Keza gerçekten iş yapmış olsaydı Aksaray kırmızı listeden mavi listeye geçer Hatta ve hatta hiç kırmızı listede yer almazdık.
Kendisini eleştiren, yaptığının yanlış olduğunu söyleyen basın mensuplarını şikayetçi olarak mahkemelere taşıyacak kadar; görevinde de çalışkan, becerikli ve başarılı olsaydı bugün Aksaray koronavirüs haritasında kırmızı listede yer almazdı. 
Neyse ki bizler kendi çabalarımız ve bilgimizle anladık ki “128 Milyar Dolar Nerede?” yazılı pankartın sağlığa bir zararı olmuyor. Aksi takdirde Sağlığımıza zararlı olsaydı şuna inanıyorum ki; Aksaray Cumhuriyet Halk Partisi il binasına asılan o pankart kaldırılmaz, hatta şehrin birçok yerinde de Asılı kalırdı. 
” 128 Milyar Dolar Nerede” pankartının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret iddiası üzerine kaldırıldığı basına yansıyan haberlerden görüyoruz. 
 Şimdi ülkemizde koronavirüs yasaklarını ardından “128 Milyar Dolar Nerede?” cümlesinde galiba yasaklanacak gibi… 
 Yasakları hatırlayalım diye bu köşe yazısını yazma gereği duydum… 
 64 x 2 = 128
 Bir uzunluk birimi = MİL
 Sevgili = YAR
 Bir Nota = DO
 Bir çoğul Eki = LAR 
 Bir Soru eki = NE
 Bir nota = RE
 Bir bağlaç = DE

2021-04-19 02:09:14

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’ın Hakkını Gasp Ettiniz

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?