a

Velilerden Vali Aydoğdu’ya Haklı Çağrı

2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim yılı birçok soru işaretleri ile bugün resmen başladı. Yüzbinlerce öğrenci ve onbinlerce öğretmen pandemi nedeniyle hasret kaldıkları sınıfları ile buluştular.

""
Bir önceki haberimizde dile getirdiğimiz kaynak kitaplar hakkında susmayı tercih eden Aksaray Valiliği ve Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Eğitimdeki Para Sömürüsüne’ ne kadar sessiz kalacakları merak konusu olurken, veliler Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’dan haklı gerekçe sunarak bir istekte bulundular.
""
 
Haber Servisimize Vali Aydoğdu’dan isteklerini belirten veliler; "Son sınıf öğrencilerine kıyafet zorunluluğu sunulmasın istediler. Okulların geçen yıl gibi belli bir süre kapanması dahi akıllarda hâlâ bir soru işareti var iken, bizler özellikle son sınıf öğrencilerinin bu yıl Okul Kılık Kıyafet Yönetmenliğinden muaf tutulmasını talep ediyoruz. Çünkü Geçen yıl gibi bu yıl da belli bir süre sonra okullar kapatılırsa boş yere harcama yapmış olacağız. 
"" 
Okul kıyafetine vereceğimiz 150 – 200 Lira’yı bir başka ihtiyacımızda kullanırız. Ekonomik anlamda zaten yıprandığımız bu dönemde bir de Son Sınıf Öğrencileri için bu talebimizin Red edilmesi için bir haklı sebebiyet olmayacağını düşünüyoruz" ifadelerine yer verdiler.
Kaynak Kitaplar Gibi Kıyafetlerde Tek Elde mi?

Öğrenci velilerinin Kaynak Kitap isyanlarının ardından Okul Kıyafet konusunda da adeta isyandalar. Haber Servisimize konuşan veliler; "Okullarda sözde kitaplar ücretsiz ama öğretmenler tarafından verilen Ders Kitaplarının yetersiz olduğu öne sürülerek Kaynak Kitap istenmekte.
Aksaray’da onlarca kitapevi var iken her nedense istenen kitap sadece bir kitapevinde. Bu da Tek elin açık göstergesi. Fiyatta mecburen tek olmakta.
Tıpkı Kaynak Kitaplarda olduğu gibi okul kıyafetleri de tek elde 3-4 mağaza da satışa sunularak, rekabet olmamasından dolayı Tek Fiyat ve Tek El mantığı yürütülmekte. Bu konuda sessiz kalan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’yu ve Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ı göreve davet ediyoruz" şeklinde konuştular. Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA  

2021-09-06 13:15:36

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Eğitim ve Öğretim Yılı Yine Para Tuzağı İle Başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi