Vatandaş İsyanda Çamaşırımızı Bile Dışarı Asamıyoruz

Aksaray Asayiş Şube Müdürünün başarısız çalışmaları vatandaşı isyan noktasına getirirken, vatandaş babacan tavır sergileyen ve halk tarafından sevilen İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu’dan ise ciddi çalışma bekliyor. 
""
Vatandaşlar yaşanan hırsızlık olaylarına dikkat çekerek;
"3310 Aksaray soyuluyor, sen buna sessiz kalamazsın. Sen babacan bir müdürsün. Buna çözüm bulursun" diyen  vatandaşlar İl Emniyet Müdürü Kolcu’nun ciddi önlemler almasını bekliyor. 
Her gün birçok mahallede meydana gelen hırsızlık olaylarının ardından vatandaş adeta İsyan bayrağını çekerken; "Dışarıya çamaşırlarını bile asmaktan korkar hale geldiklerini" dile getirdiler. 
Başarısız Asayiş Şube Müdürüne tepkili olan vatandaşlar dün yayınladığımız haberin ardından sosyal medyada yapılan yorumlar ve vatandaşın düşüncesi; "Artık hırsızlık olaylarına bir an önce ciddi önlem alınsın. Geceleri hırsız girecek diye uyumaktan korkuyoruz. Yaşanan hırsızlık olayları sonucunda iyice paranoya bağlıyoruz. Yetkililer tarafından bir an önce önlem alınmaz ise biz vatandaş olarak gerekli önlemi almak zorunda kalacağız"dediler. 
"Sokağa Çıkma Yasağı Olduğu Dönemde Böyleyse"
Vatandaşlar hırsızlık olaylarında başarısız olan emniyet güçlerine seslenerek; sokağa çıkma yasağında durum buysa ya sokağa çıkma yasağı olmasa ne olurdu? Sorusunu yönelttiler. 
"Allah’tan ülkemizde pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasağı var. sokağa çıkma yasağı alma olduğu dönemde bu kadar çok Hırsızlık olayı oluyorsa sokağa çıkma yasağı olmasa Acaba ne olurdu. Bazen sabahları yatağımızda uyandığımıza dua ediyoruz. Bugün en azından bizler hırsızlar tarafından götürülmedik diye. 
Eğer li sokağa çıkma yasağı olmasa demekki o zaman yataktan bizi bile götürürler. 
"Ya Görevini Tam Yapsın, Yada Görevini Yapan Biri Gelsin"
Artan hırsızlık olaylarına karşı bir türlü gerekli çalışmayı yapmayı beceremeyen Asayiş Şube Müdürüne tepkiler artarak devam ediyor. Vatandaşlar Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’yu da göreve davet ederek; "Halkın huzur, can ve mal güvenliğine çözüm bulunamıyorsa çözüm bulacak birisi gelsin. Asayiş Müdüründen bir an önce ciddi çalışma bekliyoruz. Bizler hizmet bekliyoruz, bizler can ve mal güvenliği istiyoruz. Umarız Vali bey ve Emniyet Müdürümüz gerekli düzenlemeyi sağlarlar" ifadesine yer verdiler.  Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-02-12 16:01:17

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

3310 Asayiş Olaylarına El Koydu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?