a

Vali Aydoğdu Küçük Esnafa Sahip Çık

Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2 gün önce açıklanan 20 gün sokağa çıkma yasağının ardından tepkiler gün geçtikçe devam ederken, Niğde Valiliği tarafından alınan karar küçük esnafı bir nebze de olsa rahatlattı. Aksaraylı esnaflar ise Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun da aynı karar almasını bekliyor.

""
Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2 gün önce açıklanan 20 günlük sokağa çıkma yasağı kamuoyunda adeta küçük esnafı ve dar gelirliyi yok etmeye yönelik bir kapanma olarak algılanırken, 20 günlük yasak öncesi yapılan açıklama da Erdoğan kararları il Valiliklerine bırakarak topu valilere atmıştı.
""
Ramazan Bayramı öncesi açıklanan tam kapanma kimilerine göre de yarı kapanma olarak algılanan 20 günlük sokağa çıkma yasağı alışveriş merkezlerini etkilemezken, küçük esnafa ise adeta kepenk kapatma algısı oluşturuldu.
Küçük esnafın bu kapanmadan yarasına bir nebze olsun merhem olmak amaçlı Niğde Valiliği harekete geçerek, il genelinde faaliyet gösteren alışveriş merkezlerinin ayakkabı, kırtasiye, züccaciye gibi olan bölümlerinin yasak süresince kapatılmasını istedi.
""
Niğde Valiliği tarafından açıklanan Son Dakika karar ile Niğde’li esnafın biraz olsun gülümsemesine neden olurken, Aksaraylı esnaflarda Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’ya çağrıda bulunarak aynı uygulamanın Aksaray’da da yapılması istediler. Aksaray Valiliğinin esnafların bu çağrısına kulak verip vermeyeceği ise merak konusu. Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-04-28 22:11:49

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ATSO’dan İktidara Çağrı Bankaların Kurbanı Olmayalım

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi