Tüm Hesaplar Yeniden Yapılacak

Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri ATSO binasında bugün saat 09:00’da başladı. 17:00’da oy kullanma işlemi sona erdi. 10 Komiteden adaylar kıyasıya yarıştı. Üyelerin verdiği oy sonucunda sandıklardan sürpriz sonuçlar çıktı.

10 ayrı komitede yapılan 3’er Komite aday sonuçlarında 1 nolu sandıkta heyecan son dakikaya kadar devam etti. Beyaz Listeden Cüneyt Göktaş, Mavi Listeden Fatih Batı ve Kırmızı Listeden Ahmet Koçaş’ın önderlik yaptığı listelere bağımsız olarak da Turuncu liste eklenince seçimler 4 renkle geçti.

ATSO Başkanı ve Beyaz Liste adayı Cüneyt Göktaş kendi komitesinden çıkamadığı için ATSO Başkanlığında aday olamayacak.

İtiraz Yerinde Bulundu

Mavi Listenin adayı Fatih Batı aday olduğu bir komiteden çıkamazken 1. Komiteye yapılan itirazlar sonucunda Yüksek Seçim Kurulu İtirazı yerinde bularak Pazartesi günü sonucu açıklayacak. Pazartesi günü verilecek karar sonrasında ATSO Başkanlığından aday olup olamayacağı netleşecek.

1’inci komitede kıyasiya gerçekleşen sayımlarda ise 1 oy fark ile Kırmızı Liste kazanmıştı. Mavi liste adayı Fatih Batı’nın itiraz vermesi sonucu YSK Hakimi bu komitede gerçekleşen seçimde 2 Kırmızı Liste adayını iptal etti. Kararı Pazartesi günü açıklayacak.

 

Resmi olmayan sonuçlara göre;

1’inci Komitede 1 Kişi , 2’inci Komite, 4’üncü Komite, 6’ıncı Komite ve 8’inci Komite’de yarışı Kırmızı Liste önde tamamlarken Kırmızı Listeden 13 kişi seçildi.

5’inci Komite, 7’inci Komite, 9’uncu Komite ve 10’uncu Komite’de yarışı Mavi Liste önde bitirirken Mavi listeden 12 kişi seçildi.

3’üncü Komitede ise yarışın galibi Turuncu liste üstlenirken Turuncu liste 3 kişi çıkarabildi.

1’inci Komitede 2 kişinin adaylığı ise Pazartesi günü YSK tarafından açıklanan karara göre Mavi mi, Kırmızı mı listeden belli olacak… 1. Komitenin önemi ise Mavi Listenin lider adayı Fatih Batı’nın çıkıp çıkmayacağı karara göre belli olacak… 

1 Hafta Sonra Seçim Var

10 ayrı komiteden çıkan 30 aday Aksaray’da ekonominin zirvesi olan ATSO Başkanı ve Meclis Başkanını seçmek için tekrar sandık başına gidecek. Önümüzdeki günlerde Ahmet Koçaş’ın yanı sıra yeni aday ya da adaylarda çıkabileceği düşünülürken, kurulacak sandık ile Komite adaylar 4 yıl görev yapacakları başkanı seçecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kırmızı Listede Seçim Öncesi Şok

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?