Toprak Kadın Cinayetlerine Dikkat Çekti

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yazılı açıklamada bulunan Aksaray Barosu Başkanı Av. Ramazan Erhan Toprak, Kadın cinayetlerine dikkat çekerek; "2021 yılının ilk gününden bugüne kadar ardı arkası kesilmeyen kadın cinayetleri hepimizin yüreğini sızlatmaktadır. 65 günde 67 kadının cinayete kurban gitmiş olması, durumun vahametini gözler önüne sermektedir" dedi.
""
Aksaray Barosu Başkanı Av. Ramazan Erhan Toprak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun. 164 yıl önce yaşam şartları ve hakları uğruna canlarını veren kadınlarımız, bu gün de eşi sevgilisi, komşusu ya da hiç tanımadığı bir cani tarafından insanlığa sığmayan şiddetin her türlüsüne maruz kalmaya devam etmektedir.
2021 yılının ilk gününden bugüne kadar ardı arkası kesilmeyen kadın cinayetleri hepimizin yüreğini sızlatmaktadır. 65 günde 67 kadının cinayete kurban gitmiş olması, durumun vahametini gözler önüne sermektedir.
Toplumun yarıdan fazlasını oluşturan, hayatın her alanında erkekler ile aynı zorluklara göğüs geren, üstlendikleri vazifeleri en mükemmel şekilde yerine getiren kadınlarımızın hayatları bu kadar ucuz olmamalıdır.
""
Kurtuluş savaşı ve bağımsızlık mücadelemizde en ön saflarda, cephede yer almış, büyük kahramanlar yetiştirerek tarihe yön vermiş, elinin değdiği her şeyi güzelleştirmiş ve güzelleştirmeye devam eden kadınlarımıza reva görülen haksızlık,  zulüm ve cinayetler son bulmalıdır.
Kadınlarını geri bırakan milletlerin medeniyetten nasibini alamayacağını, savaş hayatında, tarım ve maişet hayatında kadınların erkeklerden yarım adım bile dahi geride kalmayarak yürüdüğünü ve kadınların yerlerinin omuzlar üzerinde olduğunu bizlere öğütleyen Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kadınların erkekler ile eşit hak ve yükümlülüklere sahip olduğunu ve onlara verilen değeri Türk Medeni Kanununu ile somut bir şekilde ortaya koymuştur.
""
Kadınları destekleyen, onlara değer veren toplumların muasır medeniyetler seviyesine yükseleceği yadsınamaz bir gerçektir.
Bu duygu ve düşüncelerle yaşamımızın doğumdan ölüme kadar  her anında varlıklarıyla onurlandığımız, desteklerini her alanda her daim hissettiğimiz, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, fedakâr kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyorum." Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-03-08 17:18:17

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dikkat Yeni Yasaklar Geldi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?