Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri Güncellendi

Küresel Korona Virüs ile mücadele kapsamında Partili Cumhurbaşkanı yeni tedbirler açıklarken, yeni tedbirler en çok 18 yaş altı ve 65 yaş üstünü vurdu.
"" 
Küresel Korona Virüs tedbirleri kapsamında kabine toplantısı sonrası Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Yapılan açıklamada 21:00 olan sokağa çıkma yasağı yarından geçerli olmak üzere  19:00 – 05:00 arası olarak güncellenirken, Ramazan ayının ilk 2 haftası sıkı tedbirlerinin uygulanacağını ifade ederken yeni yasakların ise duruma göre hareket edileceği bekleniyor.
""
Hafta sonu sokak kısıtlaması sürerken, hafta içi sokak kısıtlaması saatleri akşam 19:00 sabah 05.00 olarak güncellendi.
 Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahate izin verilmeyecek.
65 yaş üstü 18 yaş altına toplu taşıma sınırlaması getirildi. 
Kamuda saat 16:00’da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. Hamileler ile kronik hastalığı bulananlar ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın personel idari izinli sayılacak. Şartları uygun olan özel sektör firmaları da bu yönde teşvik edilecektir.
Eğitimde sınav sürecinde olan 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir.
""
Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, çay bahçesi, spor salonu ve benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonrasına kadar ara verecektir.
Toplu iftar, sahur programları, teravih namazları yasaklandı.
Lokanta ve benzeri işletmeler ise ramazan boyunca paket sistemine geçecektir.
Kına, düğün, genel kurul gibi kapalı alanda yapılan bütün toplantılar bayram sonrasına kadar ertelenmiştir.
Oteller sadece kendi müşterileriyle sınırlandırılmıştır şekilde hizmet verebilecek. Sahte rezervasyon ve benzeri hilelere izin verilmeyecek.
Konaklama tesisleriyle, evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştiremeyecek.
Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada bu iki haftalık dönemde hedeflenen oranda iyileşme olmaz ise çok daha sert uygulamaların geleceğinin sinyalini verdi. Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-04-13 19:16:29

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dinçer Kongre Sonrası Korona mı Oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?