Padişahım Çok Yaşa

Beklenen karar Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “Tam Kapanma” olarak açıklandı. Yine her açıklama sonrasında İnsanların kafası karıştı. Kimler bu yasağa uyacak, kimler muaf olacak… Bir de yasak 20 Gün olunca Ekonomik sorularda peş peşe akıllara geldi.
 
Zaten 2 yıldır Koronavirüs nedeniyle ne halt yiyeceğimizi şaşırıyorduk.
Corona konusunda ülke olarak tam 1 yıl 26 gün önce Partili Cumhurbaşkanı “Dualarla Atlatacağız” dedikten sonra yazmıştım “Nasıl Ölmek İstersiniz” başlıklı köşe yazısını. 
Hatta o zaman yazmış olduğum o köşe yazısında da çareyi vermiştik. Dualarla atlatacağız atılmasına da, peki ya akıllarda kalan Soru işaretlerini kim cevaplayacak? 
Geçtiğimiz yıl Türkiye’de görülen koronavirüs salgını sonrasında Türk halkı tarafından Kahraman ilan edilen, özel hastaneler zinciri olan Sağlık Bakanı Fahrettin koca bile başaramadı artık. Başaramayacağı apaçık ortadaydı. 
O dönemde gözlerini kızarmış olduğu bir fotoğraf karesi sonrası Kahraman ilan edilmişti Bakan Koca.
“Asrın lideri” dedik, “Avrupa bizi kıskanıyor” dedik. Ama Haksız da değildik. 
Asrın liderinin Partisi’nin kongresi tıka basa dolu olacak, elbette. 
Avrupa bizi kıskanıyor dedik. Doğru kıskanıyor. Çünkü hiçbir dünya ülkesinde hiçbir Siyasi partinin Kongresi bu kadar hınca hınç dolu değildi. 
Hatta ve hatta bu dönemde bu doluluğu övgü dolu sözlerle anlatan, başka bir ülkede bir siyasi parti lideri yoktur. 
Ülkemizde iktidar Partisi’nin Kongresi’nin ardından, kongreye katılanların birçoğunun koronavirüsü yakalandığını basından takip ettik. Aksaray’da da Korona’ya yakalanan Zat-ı Muhteremi yine biz yazdık.
 
Saatler öncesi açıklanan kapanma ile esnaf başladı düşünmeye. 
Soykırım Yalanını söyleyen KATİL AMERİKAN’ın Başkanı Bunak Biden’in açıklanmasının ardından ülke olarak Katil Amerika’nın üslerinin kapanması beklerken, ülke olarak kapanmaya gidiyoruz. 
Tam Kapanma açıklamasının ardından Sosyal Medya’da adeta isyan çığlığı başladı. 
Dış güçler oyununu oynayarak Siyasi İktidara yükleniyor. Neymiş efendim 17 gün esnaf ne yapacakmış? Bunlara kanmayın dostlar. Bunlar Dış Güçlerin oyunu. 
İnanmayın; 17 gün ne var sanki; her ülke bu yıl kapanmaya gitti. Dünya da sanki bir biz mi kapanmaya gidiyoruz?
Bakın mesela bizi kıskanan Almanya’ya. Merkel çıktı elini ovuşturarak halkına mahcup şekilde açıklama yaparak; “Hiç kimse borcunu düşünmesin. Ülke olarak yetecek kadar paramız var…” diyerek tam kapanmayp desteklediğini açıkladı.
 Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron çıktı elini ovuşturarak halkına mahcup şekilde açıklama yaparak; “Hiç kimse borcunu düşünmesin. Ülke olarak yetecek kadar paramız var…” diyerek 1 ay boyunca kapanma yaparken, maddi destekleme yapacağını açıkladı.
Bizim Partili Cumhurbaşkınımız 1 hafta önceden önlemini alarak göğsünü gere gere “Patates ve Soğan Dağıttı.” Tüm önlemler alındıktan sonra bugün ise açıklama yaparak  halkı 3 gün önceden uyararak Tam Kapanmaya gittiğini açıkladı.
İşte bu yüzden dünya bizi kıskanıyor.
Patates, Soğan almayanlarda üzülmesin. Gelir evinize…
Çok şükür ki; Geçtiğimiz yıl verilen İBAN numarası verilmedi. Yatın, kalkın buna Şükredin…
Şimdi dış güçler çıkmış sosyal medyada tepki gösteriyor. Bunlara kanmayın sakın ha; 
“Esnafın 17 günlük zararı ne olacak? Krediler, kredi kartları, maaşlar, borçlar ne olacak?” diyorlar.
“Günlük yevmiye ile çalışanlar ne olacak? Sigortasız çalışanlar ne olacak?” diyorlar.
Ne mi olacak; 
Seçimde sandığa koşa koşa giderek “Lambaya Oy Vereceğim Tabi ki” dediğini şimdi aklına getir.
Olası bir seçimde yine sandığa koşa koşa giderek “Lambaya Oy Vereceğim” de… 

2021-04-26 23:45:13

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksarayspor’un Efsane Kadrosu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?