Onlar Siyaset Yapacak

Gece saatlerinde Aksaray’da ilk seçim kavgası meydana geldi. 6 kişi yaralandı hastaneye, bir o kadar da kişi ifade vermek için karakola gitti.
Ya Allah aşkına beyler nedir bu kadar birbirinizi yemeniz için sebep.
Altı üstü 31 Mart’ta kurulacak sandıklar, kullanılacak oylar, akşam ise sonuçlar belli olacak. 
Kavga etmekte nedir? Adı üstünde seçim.
Yok ‘O’ bir seçmenin evine gitti diye, öteki ‘Vay sen benim seçmenimin evine gidemezsin’ diye sataşma sonrası kavga sonuç 6 yaralı.
Kafasını yardın eline sağlık, sen de çok iyi sataştın ağzına sağlık…
Ne yapıyorsunuz beyler siz….
İşin ilginci aynı beldede yaşıyor, birbirinizin cenazesine gidiyor, düğünlerinde oynuyor, bayramlarda aynı camide bayramlaşıyorsunuz.
Allah Beyin vermiş kullanın, ülkede de Demokrasi var ise gidersiniz çalışırsınız seçim sonucunda mağlup olan ‘Adam gibi’ gider kazananı tebrik eder. Kazanan ise mütevaziliği bozmadan mağlup olana ‘hep birlikte yöneticeğiz’ der….
Ama sizler belki birbirinizden kız aldınız, kız verdiniz. “Bu ne şiddet, bu ne celal”
Hiçbir parti cebinde 1 oy ile başlamıyor yapmayın böyle.
Geçtiğimiz bir seçimde Tunceli-Ovacık ilçesinin Belediye Başkanı TKP’den çok değer verdiğim ve sevdiğim abim ve yaptığı çalışmalar ile Türkiye’de değil dünyada bile kendinden söz ettiren şimdi ise TKP’nin Tunceli Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun Ovacık ilçesinde TKP’ye 1 oy bile çıkmadı. 
Yani beyler hiçbir partinin 1 oy fazlası yok. Herkes oylar için sandık kurulduğunda ‘Sıfır’ oy ile başlarken, sizler daha seçim olmandan yanınızdaki insanların gazına gelip birbirinizle kavga etmeniz nedir.
Yapmayın…
Eğer ki; seçim nasıl olur bilmiyor iseniz, Beldenizde bulunan bir ilkokulun 2’inci sınıfına gidin, öğretmenden rica edin öğrenciler arasında ‘Sınıf Başkanlık Seçimi’ nasıl olur bir izleyin…
Koca koca  beyler, kan gövdeyi götürecek.
Yerin dibine batsın sizin Belediye Başkanlık koltuğunuzda, makamınızda…
Birisi ölse hangi makam hangi koltuk geri getirecek ‘o Canı’
Cenazenize AKP Genel Başkanı Erdoğan gelmeyecek, çocuğunuz hastalandığında onu hastaneye götürmek için araba lazım olduğunda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu gelip de çocuğunuzu hastaneye götürmeyecek.
Beyler yapmayın!!!
Siz kava edersiniz, yaralanırsınız ya da ölürsünüz. Ardınızda bir hiç uğruna gitti sözü ile gözü yaşlı eş ve çocuk, imam ve okuduğu dua, cenaze namazı için toplanan kalabalık ile 10 satırı geçmeyecek bir haber metni kalır.
Haydi buyurun karar sizin…. 

2019-02-23 14:30:14

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Teşekkürler AKP

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?