a

Ölen Kardeşi İçin Antep’ten Ankara’ya Tek Başına Adalet Yürüyüşü Yapıyor

Gaziantep’te yaşayan Savcu Bozkurt, 3 yıl önce öldürülen kardeşinin katil zanlısının tutuklanan amcası değil, amcasının oğlu olduğunu iddia etti ve gerçek katillerin tutuklanması için Gaziantep’ten Ankara’ya Adalet yürüyüş başlattı.
Olay, 23 Ocak 2017 tarihinde Şanlıurfa Birecik İlçe Jandarma Karakolu önünde meydana gelmişti. Alınan bilgiye göre, aralarında husumet bulunan amca çocukları arasında çıkan kavgada taraflar sopalarla birbirine saldırmış ve Mehmet Bozkurt (40) başına aldığı darbeler sonucunda ağır yaralanmıştı. 
""
Bu olaydan 1 yıl sonra tarihler 25 Şubat 2018’i gösterdiğinde köy yolunda aracının önü kesilen Mehmet Bozkurt, vücuduna isabet eden

"Justify

 kurşunlarla öldürülmüştü. Savcu Bozkurt’un iddiasına göre, olayın ardından Mehmet Bozkurt’un ölümüne neden olan Cengiz Bozkurt serbest bırakıldı, cinayeti üstlenen babası Hişman Bozkurt tutuklandı.
“Gerçek Katiller Dışarıda”
Yaşanan olayın ardından adaletin yerini bulmadığına inanan ve gerçek katilin tutuklanmadığını iddia eden Savcu Bozkurt (52), kardeşini Cengiz Bozkurt’un öldürdüğünü ama olayı babası Hişman Bozkurt’un üstlendiğini belirterek, Cengiz Bozkurt ile olaya karışan Murat Bozkurt’un tutuklanması gerektiğini söyledi. 
""
Kardeşini öldüren ve gerçek katillerin dışarıda gezdiğini bu yüzden de adalet arayışında olduğunu söyleyen Savcu Bozkurt, "Kardeşim, Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Jandarma Karakolu önünde 23 Ocak 2017’de üvey amcam ve çocuklarının sopalı yumruklu saldırısına uğradı. Orada kardeşimi ölümüne darp ettiler. Ben yetiştiğimde ise kardeşim çoktan hastaneye kaldırılmıştı. Sonra gözümüzü hastanede açtık. O saldırıdan sonra kardeşim beyin kanaması geçirdi ve 12 gün hastanede yoğun bakımda tedavi gördü. O saldırıdan sonra kimse tutuklanmadı. 
Aynı kişiler bu sefer de 25 Şubat 2018’de de kardeşimin arabasının önünü keserek tuzağa düşürdüler ve silahlarla taradılar. Kardeşimi de arabadan indirerek silahla vurup öldürdüler. O olaydan sonra ise kardeşimi öldüren Cengiz Bozkurt yerine olayı üstlenen babası Hişman Bozkurt tutuklandı" dedi.
""
"Adalet için Ankara’ya Yürüyeceğim"
Olayın esas zanlılarının da tutuklanması için Gaziantep’ten Ankara’ya adalet yürüyüşüne çıktığını söyleyen Savcu Bozkurt, "Ben gerçek katillerin tutuklanmasını istiyorum. Cumhurbaşkanımızdan ve Adalet Bakanımızdan yardım istiyorum, adalet istiyorum. Kardeşim öldü ama esas failler tutuklanmadı. O yüzden Gaziantep’ten Ankara’ya adalet yürüyüşüne başladım. Adalet arıyorum, başka bir derdim yok. Olayla ilgili deliller mevcut, kamera görüntüleri mevcut ama suçluların hepsi serbest. Adalet için 9 Mart’ta Gaziantep’ten yola çıktım. Bugün Aksaray’a geldim. Yürüyebildiğim kadar gideceğim. Ankara’ya ulaşıp Cumhurbaşkanımız Erdağan’dan yardım isteyeceğim. Kaç günde giderim bilmiyorum. Ama ne olursa olsun yürüyeceğim" diye konuştu.
""
“Ayakları Yara Oldu”
9 Mart’ta tek başına Adalet için Gaziantep’ten başladığı yürüyüş yolculuğuna Aksaray’da mola veren Savcu Bozkurt Aksaray Son Dakika haber merkezinden gazeteci Armağan Şen’e özel açıklamalarda bulundu. Haber servisimize ulaşan Bozkurt şunları söyledi; “6 gündür yoldayım. 600 gün de olsa yürürüm. Adalet istiyorum, gerçek katiller tutuklansın istiyorum” ifadesine yer verdi. Adalet için yürüyen Savcu Bozkurt’un ayaklarının ise yara olduğu gözlemlendi.
HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE KANALIMIZDA YAYINDA. 
YOUTUBE‘de YER ALAN ASD TV KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN…
Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-03-15 17:12:11

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’da Yangın 1 Yaralı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi