Ölen Kardeşi İçin Antep’ten Ankara’ya Tek Başına Adalet Yürüyüşü Yapıyor

Gaziantep’te yaşayan Savcu Bozkurt, 3 yıl önce öldürülen kardeşinin katil zanlısının tutuklanan amcası değil, amcasının oğlu olduğunu iddia etti ve gerçek katillerin tutuklanması için Gaziantep’ten Ankara’ya Adalet yürüyüş başlattı.
Olay, 23 Ocak 2017 tarihinde Şanlıurfa Birecik İlçe Jandarma Karakolu önünde meydana gelmişti. Alınan bilgiye göre, aralarında husumet bulunan amca çocukları arasında çıkan kavgada taraflar sopalarla birbirine saldırmış ve Mehmet Bozkurt (40) başına aldığı darbeler sonucunda ağır yaralanmıştı. 
""
Bu olaydan 1 yıl sonra tarihler 25 Şubat 2018’i gösterdiğinde köy yolunda aracının önü kesilen Mehmet Bozkurt, vücuduna isabet eden

"Justify

""
""
Olayın esas zanlılarının da tutuklanması için Gaziantep’ten Ankara’ya adalet yürüyüşüne çıktığını söyleyen Savcu Bozkurt, "Ben gerçek katillerin tutuklanmasını istiyorum. Cumhurbaşkanımızdan ve Adalet Bakanımızdan yardım istiyorum, adalet istiyorum. Kardeşim öldü ama esas failler tutuklanmadı. O yüzden Gaziantep’ten Ankara’ya adalet yürüyüşüne başladım. Adalet arıyorum, başka bir derdim yok. Olayla ilgili deliller mevcut, kamera görüntüleri mevcut ama suçluların hepsi serbest. Adalet için 9 Mart’ta Gaziantep’ten yola çıktım. Bugün Aksaray’a geldim. Yürüyebildiğim kadar gideceğim. Ankara’ya ulaşıp Cumhurbaşkanımız Erdağan’dan yardım isteyeceğim. Kaç günde giderim bilmiyorum. Ama ne olursa olsun yürüyeceğim" diye konuştu.
""

2021-03-15 17:12:11

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’da Yangın 1 Yaralı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?