Haber: Büşra Nur YILDIRIM

6 Şubat Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli iki yıkıcı deprem ile 20 Şubat Hatay’da 6,4 ve 5,8 büyüklüklerindeki depremler sonrasında 45 Binin üzerinde kişi hayatını kaybederken, 528 Binin üzerinde vatandaşın tahliyesini yaşanmasının ardından Memleket Partisi Aksaray İl Başkanı Murat Kavallı Aksaray’da önemli bir noktaya temas ederek yetkilileri göreve davet etti.

Memleket Partisi Aksaray İl Başkanı Murat Kavallı Parti binasında yaptığı açıklamasında Aksaray Eğitim ve Araştırma hastanesi binasına dikkat çekerek; “Yetkililer derhal önlem almalı” dedi. 6 Şubat ve 20 Şubat depremlerinin ardından vatandaşlar panik haline geçerken, gözler ise binalara çevrildi.

 

Memleket Partisi Aksaray İl Başkanı Murat Kavalı yaptığı açıklamada; “6 Şubat’tan sonra çok büyük acılar çektik. Boğazımıza düğümlenmeden hiçbirimiz sıcak bir çorba içemedik. Ne acılar, ne isyanlar çok şey gördük çok. Askerin zamanında sahaya indirilmediğinden tutun, profesyonel madencilerin enkaza getirilemediğine kadar. Acı çeken insanlardan korkan gazetecileri gördük. Babalar ölmüş çocuklarının evlerini terk ederken ‘Kader’ diyen insanları gördük. Erdoğan ve Bahçeli geliyor diye Osmaniye yollarına asfalt atıldığını gördük. Depremzede çocukları evlat edinebilirsiniz dedikten sonra malesefe bu çocuklarla da evlenirsiniz diyenleri gördük. Ama korkmuyoruz. Asrın felaketinde asrın dayanışmasını gördük. Biz ülkeyi yeniden inşa edeceğiz. Sadece yıkılan o şehirleri değil. Tüm ülkeyi yeniden baştan sona yeniden inşa etmek için buradayız” dedi.

 

“İlgililer; Müteahit Kollamak Adına Orada İnsanların Başlarına Bir Şey Gelirse Bu Vebali Ödeyemezsiniz”

Kahramanmaraş ve Hatay depremlerinin Aksaray’da da hissedilmesinin ardından Aksaray’da gerekli önlemlerin alındığını ancak Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasında yaşanan olumsuzlukların derhal müdahale edilmesi gerektiğini vurgulayan Memleket Partisi Aksaray İl Başkanı Murat Kavallı şu ifadelere yer verdi;“Yaşanan depremi Aksaray’da da hissettik.  Hasarlı binalarımız var ve gerekli önlemler alınarak bu binalar boşaltıldı. Lakin Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasında yer yer çatlaklıklar var. Görevliler bu çatlaklıkları görmezden geliyor. Binanın eksi katlarında kapılar duvarlara vidalanarak sabitlenmiş durumda.  Yetkililer bizlerden neyi saklıyor, neyi görmemizi istemiyor. Binada yaşanan çatlaklıklara ise görevliler sıva çatlaklığı diyerek geçiştirmekte. Hastaneye şifa bulmak için giden insanların başlarına bir şey gelmesinden korkuyoruz. Tüm ilgililere sesleniyorum; müteahit korumak, kollamak adına orada şifa bulmak için giden canlarımızın başlarına bir şey gelirse bu vebali ödeyemezsiniz. Acil müdahale edilmesi görekiyor.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’da Bir İlk Çocuk Spor ve Anaokulu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?