Karantina Altına Alınan Mahalle ve Sokaklarda Hayat Normale Döndü

Küresel koronavirüs tedbirleri kapsamında Aksaray da daha önce 1 belde 1 köy Karantina altına alınmasının ardından  5 Mart itibarıyla Aksaray merkezde bulunan bir mahallenin tamamı ve 7 Sokak, 1 belde Karantina altına alınırken, geçtiğimiz hafta Pazar günü ise sokağa çıkma yasağı uygulandı.
""
İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 5 Mart itibariyle açıklanan kararda Aksaray merkez Somuncubaba Mahallesi tamamen olmak üzere Bahçesaray Mahallesi 8520 sokak Fatih Mahallesi 4129 sokak küçük Bölcek Mahallesi 2680 Sokak Kılıçaslan Mahallesi 1319 sokak ereğlikapı Mahallesi 1476 sokak jonaki Mahallesi 1.216v 1232 nolu Sokaklar 5 Mart Cuma günü saat sabah 8’den başlayarak 10 Mart sabah 8’e kadar sürecek olan 5 günlük karantinaya alınmıştı.
 Karantina altında bulunan mahalle ve sokaklarda bulunan yurttaşların ihtiyaçları filyasyon ekibi tarafından giderilirken polis ekipleri ise mahallelerde ve sokaklarda 7/24 nöbet tutmaktaydı. 
""
5 günlük karantinanın tamamlanmasının ardından mahalle ve sokaklarda Hayat normale döndü. Normale dönen sokaklarda haber merkezimiz görüntüler alırken; Karantina altına alınan sokaklarda yaşayan vatandaşların tedirginliklerinin ise gözlerinden okunduğu açıkça görüldü. 
 5 gün boyunca hayatın durduğu mahalle ve sokaklarda Karantina sürecinin bitmesinin ardından vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılarken, çocuklarını da dışarıya çıkarmayı ihmal etmediler. 5 günlük uygulanan Karantina sürecinde en çok etkilenen ise çocukların olduğu apaçık ortadayken, çocuklar Karantina sürecinin bitişini sokaklara çıkarak kutladılar.
Pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağının ise bu hafta uygulanıp uygulanamayacağı merak konusu olurken, vatandaşlar yine pazar gününün sokağa çıkma yasağı uygulanmasından yana olduklarını dile getirdiler. 

HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE KANALIMIZDA YAYINDA. 

YOUTUBE‘de YER ALAN ASD TV KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN…

Haber: Armağan ŞEN
Video ve Fotoğraf: Mahmutcan Demirhan ŞEN 
AKSARAY SON DAKİKA

2021-03-11 15:50:08

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Korona Tedbirleri Kimin Umurunda

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?