İYİ Parti Çalışsın!!!

Bu hafta sonu Pazar günü yerel seçimler için sandığa giderek Belediye başkanlarını, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri ile muhtaları seçeceğiz. 
Demokrasinin en güzel yanı Pazar günü akşam saatlerinde seçmenin oyunu alan aday kazanacak. Diğer adaylar ise bu bir hafta içerisinde bir olay olmaz ise dostluk ve kardeşlik kazanacak. 
İnşallah başından beri sürdürülen tatlı rekabet son karara kadar böyle devam eder.
Bir önceki yazımda CHP’nin İYİ Parti’yi yalnız bıraktığını kısaca belirtmiştim.
CHP ile İttifak yaparak seçimlere giren İYİ Parti adayı ve İYİ Parti’nin il eski başkanı Özhan Türemiş son derece çalışmalarını mütevazi ve çalışkanlık ile sürdürüyor.
31 Mart Yerel Seçimlerinde Güç Birliği yapan İYİ Parti ve CHP, İYİ Parti adayını desteklerken, Belediye Meclis üyeliğinde ise fermuar sistemi ile CHP’liler İYİ Parti listesinde yer alarak İYİ Parti üyesi seçildiler.
Adaylığı açıklandıktan sonra çalışmalara başlayan sıcaklığı, samimi davranışı ve kendine olan inanışı ile vatandaşlarla buluşan Özhan Türemiş’i görüyorum ki; ittifak ortağı CHP yalnız bırakmış gibi. 
Birkaç çalışmada yer alan CHP’liler nedense Özhan Türemiş’in yanında yer almıyor. Oysa CHP kanadından İYİ Parti Aksaray Belediye Meclis üyeliğine yazılan isimlerin Türemiş’in yanında bile yer almıyorç
Bunun sebebi acaba CHP aday çıkarmayarak rahat bir nefes almayı düşünürken, alacağı 2-3 Belediye Meclis üyesi ile de “bakın biz Belediye’de yer aldık mı?” diyecek.
CHP kanadından İYİ Parti’nin Aksaray Belediye Meclis Üyesi adaylık numarası 1-3-5-7-9-11-13-15-17-19-21-23-25-27 sıradaki adayları aldı. Çift rakamlar ise İYİ Parti’nin adayları oldu.
Aylardır sahada yer alan İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş’in yanında 1’inci sıra, 3’üncü sıra, 5’inci sıra, 7’inci sıra Belediye Meclis üyesi adayları yok.
Seçimde olası Aksaray Belediye Meclis üyeliğine seçilirlerse 1-3-5-7’inci sıra adayları hiç çalışmadan, ve vatandaşa dokunmadan Belediye Meclis Üyesi olacaklar.
CHP’den İYİ Parti kadrosuna geçiş yapan 1-3-5-7-9-11-13-15-17-19-21-23-25-27 sıralamadaki bu isimler 1 Nisan itibariyle İYİ Parti’den İstifa ederek, CHP’ye yeniden geçiş yapacaklar.
Böylelikle “Armut piş, ağzıma düş” olacak.
Hiçbir vatandaşa dokunmayan, hiçbir çalışmada yer almayan bu isimler sonra Belediye Meclisinde vatandaşın hakkını savunacak…. 
Aksaray’lı seçmen vereceği kararı bilir. 
Zaten 31 Mart günü seçmen 
1- Belediye Başkanlığı için, 
2- Belediye Meclis üyeliği için,
3- İl Genel Meclis Üyeliği için,
4- Muhtarlık için
Ayrı ayrı oy kullanacak.
Örneğin bir seçmen Belediye Başkanlığında “A” partiye (adaya) oy verirken, Belediye Meclis üyeliğinde B partisine, İl Genel Meclisinde ise C Partisine oy verebiliyor.
CHP aday çıkarmayarak rahat bir nefes almayı düşünürken, alacağı 2-3 Belediye Meclis üyesi ile de “bakın biz Belediye’de yer aldık mı?” diyecek.
Aylardır çalışmayan isimlere bakalım nasıl bir oy çıkacak merakla bekler oldum.

2019-03-25 15:08:19

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İş Adamları Mesajı Verdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?