Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Yurttaşlar Tedirgin Yetkililer Sessiz

ReklamReklam

Reklam

Yurttaşlar Tedirgin Yetkililer Sessiz
ReklamReklam
  • 21.09.2020 / 01:04
  • 1170 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Merkez üssü Niğde'nin Bor ilçesinde saat 22:08 sularında 5.1 şiddetinde meydana gelen deprem Aksaray'da da hissedildi.
Aksaray Son Dakika Haber Merkezi tarafından yapılan araştırmalara göre Aksaray'da ölen yada yaralanan olmadığı öğrenilirken, ağır ve orta hasarlı binaların olmadığı, bazı yerleşim yerlerinde bulunan evlerde hafif hasarların oluştuğu öğrenildi.

Yurttaşlar Panik Halinde Dışarı Çıktılar
Niğde'nin Bor İlçesinde meydana gelen 5.1 şiddetinde deprem Aksaray Merkez olmak üzere Aksaray'ın birçok yerinde de hissedildi. Özellikle Apartmanlarda oturan Aksaraylılar ise evlerini terk ederek, park, bahçe sokaklarda güvenli yerlere geçtiler. 

Gecenin ilerleyen saatleri olmasına rağmen yurttaşlar bir bilgi almak için Aksaray Son Dakika Haber Merkezinin telefonlarını arayarak, WhatsApp ihbar hattından ve sosyal medya hesaplarından yazarak bilgi isterken şuana kadar AFAD Müdürlüğünden sadece kısa bir açıklama yapılarak; "Aksaray'da ağır ve orta hasarlı binaların olmadığı" ifade edildi.Yetkililer Hâlâ Bir Açıklama Yapmadı
Aksaray'da hissedilen deprem sonrasında sosyal medyada yalan yanlış iddialar dolaşırken, yurttaşlar ise Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu'dan bir açıklama bekliyor. Şuan için haber merkezlerine AFAD İl Müdürlüğü dışında ulaşan herhangi bir bilgi ve açıklama bulunmadı. 
Deprem ise zaman zaman sarsıcı şiddetlerin devam ettiği T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı sitesinden yayınlanıyor. 

Öte yandan yurttaşlar panik halinde geceyi sokaklarda geçireceği görülürken, bazı yurttaşlar ise tedirgin şekilde evlerine girdiler. 

AYRINTILAR GELDİKÇE PAYLAŞILACAK.... 

Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon