Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Vali Aydoğdu Eğitim Sorunlarını Yanıtladı

ReklamReklam

Reklam

Vali Aydoğdu Eğitim Sorunlarını Yanıtladı
ReklamReklam
  • 01.10.2021 / 16:37
  • 956 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA


HABERİMİZİN GÖRÜNTÜSÜ YOUTUBE'de YER ALAN ASD TV KANALIMIZDA YAYINDA....
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...


Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu eğitimde yaşanan sorunlar hakkında bilgiler verdi. Okullarda yaşanan temizlik konusunda konuşan Vali Aydoğdu; "Bu yıl TYT işçi sayılarında tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de yeterli sayıda işçi verilmediği için okullarımızda temizlik eleman sıkıntısı yaşanmaktadır. Okul müdürlerimiz ile yaptığımız toplantıda bu temizlik sorunlarının yerel imkanlar ile çözme çalışması içerisindeyiz. Bu çalışmalar tamamlandığında bu konu hakkında ileri zaman diliminde bilgilendirme yapacağız.


Kaynak Kitaplar Konusunda Ciddi Uyarıları Yaptık...

Okullarda istenen kaynak kitaplar hakkında konuşan Vali Aydoğdu; "Okul kaynak kitaplarını biz okullarda devlet olarak yasaklasak da gerçek var ki; velilerimiz öğrencilerin gelişimi için ek kitaplar almaktadır. Fakat bizler buna değil öğretmenler tarafından özellikle yönlendirilen kitap ve kırtasiye konusuna karşıyız. Bu konuda da ciddi anlamda okul müdürlerimizi uyardık. Ve bu konuda da kararlılığımız sürecek.

Haftasonu ilimizde özel eğitim kurumlarında bir denetim yaptık. Bu denetimde ki; amacımız bu işi görevini tam yapan arkadaşlarımıza diyeceğimiz yok. Ancak; işini düzgün yapmayarak öğrencilerimizi farklı yerlere yönlendirme yapanlara karşıyız.
Yine okullarımızda görevli öğretmenlerimizin yeri okullardır. Açılan kişisel eğitim kurumları değildir. Bizim derdimiz Aksaray'ın eğitim başarısını üst sıralara çekmektir" dedi.


Son Sınıf Öğrencilerimizin Kıyafet Konusunu Görüşeceğiz
Son sınıf öğrencilerin okul kıyafet konusunda bir görüşme yaparak, okulun performansını da bozmadan bu konuyu da görüşmek için toplantı düzenleyerek bir karara bağlamak isteriz. Okulların kılık kıyafet konusunda Milli Eğitim Bakanlığının insiyatifinde. Bu konuyu görüşerek kısa sürede karara bağlamak isteriz. Öğrencilerimizi çok iyi anlıyorum. Yeni gençlerimizi çok iyi anlıyorum" dedi.    

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon