Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Esnaflar İsyanda Bu Nasıl Kapanma

ReklamReklam

Reklam

Esnaflar İsyanda Bu Nasıl Kapanma
ReklamReklam
  • 05.05.2021 / 11:55
  • 1358 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 20 günlük sözde Tam Kapanma yasağının uygulanmaya geçilmesinden daha 1 hafta bile geçmeden esnaflar adeta isyanda.


 
Virüsle mücadele yapıldığına inanmayan birçok küçük esnaf; "Bu kapanma küçük esnafın mezarını kazma kapanmasıdır. Adına ucuzluk pazarı denilen yerde birçok şeyler satılırken, küçük esnaf bitme noktasındadır. Virüsle mücadele edilecekse adaletli ve top yekün edilmeli. Bu durum ne yazık ki hayal edilen ya da söylenen şekilde yapılmıyor" ifadesine yer verdiler.

Virüsle Mücadele Temizlikle Olur

Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 20 günlük sözde Tam Kapanma yasağında halı yıkamacıların kapanmasının anlamsız olduğunu düşünen halı yıkamacılar; "Virüsle mücadelede yetkililer hep Hijyen ve temizlikten bahsettiler. Ama görünüyor ki; halı yıkamacılar kapalı. Bu konuda il valisi ile görüştük görüşümüz red edildi. Şimdi soruyorum; Virüsle mücadelede Hijyen ve temizlik önemli ise bizler neden kapalıyız?" ifadesine yer verdiler.

SORUYORUZ!!!
Sorumlu habercilik anlayışını görev edinen AKSARAY SON DAKİKA Haber Merkezi olarak yetkililerin cevap vermesi üzerine soruyoruz;
Halı yıkamacılar isyan ederken, 112 ihbar hattına ise günlük en az 3 tane halı yıkamacının açık olduğu ihbarı yapılıyor. Bu ihbarlarda açık olan iş yerlerine işlem yapılıyor mu? 


Haberleşme Kapalı Ama Bazıları Açık

Halı Yıkamacalarının yanı sıra telefoncular da isyan bayrağını açmakta. Haber Servisimize konuşan telefon tamircileri ise; "Yasaklanmanın ardından bazı telefon tamircilerine izin verilirken, bazılarına verilmiyor. Haberleşmenin önemli olduğu bir çağda neden bunlar yapılıyor. İzin belgem olmasına rağmen dükkanımın açılmasına izin verilmiyor. Polisler izin belgesini gördükten sonra bu belge ile işyerim ile evim arasında çıkabileceğim söyleniyor. İş yerimi açamayacaksam o zaman bu belge bana neden verildi? Valilik bu konuda gerekli hassasiyeti göstermiyor" ifadesine yer verildi.

SORUYORUZ!!!
Sorumlu habercilik anlayışını görev edinen AKSARAY SON DAKİKA Haber Merkezi olarak yetkililerin cevap vermesi üzerine soruyoruz;
Telefoncular isyan ederken, ilimizde bazı telefoncular ise açık. Bu iş yerlerinin açık olması hangi kritere göre belirleniyor? Bu durumda hangi kurum yetkili?

Pastaneciler Arasında Haksız Rekabete Neden Oldu?

Halı yıkamacılar, telefoncular derken pastaneciler de ateş püskürüyor. Saat 10:00 ile 17:00 arasında satış yapabilecekleri belirlenen pastaneciler işlerini yaparken merkezde bulunan pastaneler bu kurala uyarken, merkezden 200 - 300 metre uzaklıkta olan pastanelerin bu kurala uymaması kurala uyan esnaflara da büyük haksızlık yapılıyor. 
Merkez ya da önemli kavşaklarda yer alan pastaneler kapanma saatinde işlerine son verirken, merkeze yakın özellikle Bediüzzaman Caddesi başta olmak üzere birçok merkezden kısmen uzak yerlerde bulunan pastaneler akşam saatlerine kadar çalışıyor.

SORUYORUZ!!!
Sorumlu habercilik anlayışını görev edinen AKSARAY SON DAKİKA Haber Merkezi olarak yetkililerin cevap vermesi üzerine soruyoruz;
Merkezde bulunan pastaneler zamanında kapanırken, merkezden uzak pastaneler neden kapatılmıyor? Denetimler sıklaştırılması için çalışmalar yapılacak mı? 
Polis ekiplerine yardımcı olarak Valilik tarafından belirlenen görevliler işlemlerini tam yapıyor mu?
Bu kapanma sürecinde Aksaray'da kurallara uymayan kaç iş yerine ve kaç kişiye ne kadar ceza kesildi?
Kamuoyunun bunu bilmesi gerekmiyor mu? Özel Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon