Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Aksaray'da hangi Okullarda Kaç Sınıf Karantinada

ReklamReklam

Reklam

Aksaray'da hangi Okullarda Kaç Sınıf Karantinada
ReklamReklam
  • 28.09.2021 / 21:24
  • 1192 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Özel Haber: Armağan ŞEN - AKSARAY SON DAKİKA
 
Küresel Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süre kapalı olan okulların açılması ile birlikte tartışmalarda beraberinde geldi. Bir kısım eğitimciler ve veliler 'Okulların Kapatılması gerektiğini savunurken' diğer taraf ise 'Okulların açık kalmasını istiyor'.


Bu tartışmalar süre dursun Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Okulların açık kalması konusunda kararlılığını sürdürürken, bugün gündüz saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da yaptığı açıklamada, Bakan Özer'i destekleyen açıklama ile 'Okulları Kapatmayacaklarını' açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında aldıkları önlemler çerçevesinde bir sınıfta 2 öğrencide Korona virüs tespit edilmesi halinde o sınıf öğrencileri 20 gün boyunca karantina altına alınarak okula gelmeyecekleri ve derslerini Zoom adlı program üzerinden gerçekleştirileceğini açıklanmıştı.


 Aksaray Son Dakika Haber Merkezinin edindiği bilgilere göre 6 Eylül 2021 tarihinde okulların açılması ile birlikte 2021 - 2022 Eğitim ve Öğretim yılının 1 ayını doldurmadan Aksaray'da Selçuk İlkokulu'nda 1 sınıf, Atatürk İlkokulunda 1 sınıf, Gazi Paşa Ortaokulunda 1 sınıf, Kılıçaslan İlkokulunda 2 sınıf ve Sosyal Bilimler Lisesinde 2 sınıf, Şehit Ali Er Anadolu Lisesinde 3 Sınıf, Aksaray Lisesinde 3 Sınıf, Somuncu Baba Anadolu Lisesinde ise 10 sınıf  karantina altına alındı.  

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon